Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Prawybory w Czwórce
Wpisany przez Administrator
środa, 21 maja 2014 08:25

     4Dnia 19 maja 2014 roku w naszej szkole odbyły się Prawybory do Parlamentu Europejskiego. Uczniowie głosowali stawiając znak „X” przy nazwie danej partii politycznej. Lokal wyborczy (przygotowany dzień wcześniej) otworzono o godz. 7.10, a zamknięto o 13.40. Wybory przebiegały bez zakłóceń.

 Otworzono urnę i rozpoczęto liczenie frekwencji oraz głosów. Okazało się, że frekwencja wyborcza wyniosła 55,77%! ( w porównaniu z latami wcześniejszymi wzrosła).  Przewodniczącą komisji została Aleksandra Ścibor, uczennica kl. II. Pozostali członkowie komisji to: Julia Polska, Julia Malczewska, Gabriela Czarniecka, Kamila Suchorab, Katarzyna Dudek, Małgorzata Mołczan i Ilona Roman.

     Całość koordynowała nauczycielka historii Pani Marta Cięciera.

     Najwięcej głosów, bo aż 30,63% otrzymał PIS. W czołówce znalazły się również: Komitet Wyborczy Nowa Prawica- Janusz Korwin- Mikke ( 25,23%) i Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP ( 13,51%).

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone