Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Świętujemy 3 Maja
Wpisany przez Administrator
niedziela, 04 maja 2014 18:47

Foto 05       30 kwietnia 2014r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie obejrzeli nietypową lekcję historii, podczas której do klasy przybył król Stanisław August Poniatowski.

Mówił on uczniom czym jest patriotyzm i miłość do Ojczyzny. Przypomniał również, że Konstytucja uchwalona przez Polaków była drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą. Uchwalona na Sejmie Czteroletnim w 1791 roku przez Stronnictwo Patriotyczne, była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze, ustalając podstawy ustroju nowożytnego w Polsce.

      Uroczystość przygotowała klasa I b pod kierunkiem pani Marty Cięciery. Oprawę muzyczną przygotował zespół „Jak zawsze” kierowany przez pana Leszka Darmochwała, a za dekorację odpowiadała pani Magdalena Nawrocka. 

Foto_01Foto_02Foto_03Foto_04Foto_05Foto_06Foto_07Foto_08Foto_09Foto_10Foto_11Foto_12Foto_13

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone