Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Bal gimnazjalny 2014
Wpisany przez Administrator
piątek, 07 marca 2014 08:34

Kl. III A"Młodzi ludzie nie wiedzą, czego chcą,

ale są absolutnie zdecydowani to osiągnąć"

- Federico Fellini


         Na ten dzień trzecioklasiści czekali już od dawna. 8 lutego 2014 roku w murach naszej szkoły odbył się doroczny bal dla najstarszych uczniów naszej szkoły.

      Podczas tak ważnego dla uczniów dnia nie mogło zabraknąć obecności rodziców, wychowawców klas, grona pedagogicznego oraz koleżanek i kolegów którzy przybyli podziwiać efekty pracy jaką włożono w organizację balu. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego przemówienia dyrektor szkoły, pani Alicji Kasprzak-Żeżuły. Przywitała wszystkich przybyłych na uroczystość gości, wśród których znalazł się burmistrz miasta pan Andrzej Jakubiec, przewodnicząca rady rodziców pani Bożena Dąbrowska oraz oczywiście wychowawcy klas III: pani Dorota Rzeczycka-Brodzik – wychow. kl. IIIA, pani Teresa Laskowska – wychow. kl. IIIB oraz pani Agnieszka Rybczyńska-Manachiewicz - wychow. kl. IIIC.

      Chwilę później nastąpiło uroczyste przecięcie dekoracyjnej wstęgi przez burmistrza miasta, przedstawicielkę klas trzecich Justynę Czubę oraz przedstawicieli rodziców, którzy organizowali bal: panią Elżbietę Szymoniak oraz panią Agnieszkę Rybczyńską - Manachiewicz. Przecięcie wstęgi oznaczało otwarcie uroczystości. Rozbrzmiały pierwsze takty poloneza. Wszyscy uczniowie wdzięcznie i dostojnie wirowali w rytm muzyki, bacznie obserwowani przez zgromadzonych na sali. Wszyscy przybyli bezsprzecznie zgodzili się, że młodzież prezentowała się bardzo uroczyście i poważnie. Za przygotowanie do pierwszego w życiu uczniów tak ważnego tańca odpowiedzialni byli: pani Lucyna Kłosowska-Raczyńska i pan Roman Łukaszewski. Nad oprawą artystyczną, czyli dekoracjami czuwały panie: Magdalena Nawrocka oraz pani Karolina Szewczuk. Oczywiście efekt pracy pań wraz z uczniami był oszałamiający i dodawał temu dniu jeszcze bardziej podniosły nastrój.

      Po pierwszym oficjalnym rozpoczętym przez trzecioklasistów tańcu głos zabrali dyrektor szkoły, pani Alicja Kasprzak-Żeżuła, burmistrz miasta Andrzej Jakubiec i przedstawiciel rodziców pani Edyta Fidecka. Słowa podziękowań w stronę wszystkich zgromadzonych skierowali przedstawiciele klas trzecich Greta Pintal i Przemysław Sobieszczański. Po podziękowaniach dla nauczycieli i władz samorządowych przyszedł czas na wręczenie symbolicznych kwiatów, które otrzymali wszyscy zgromadzeni goście. Uczniowie bez większych problemów odnajdywali nauczycieli wręczając im piękne kwiaty jako wyraz wdzięczności za trud włożony w ich wychowanie. W tak miły sposób część oficjalna dobiegła końca, jeszcze tylko mała pamiątkowa sesja zdjęciowa do kroniki szkolnej oraz na facebooka i zabawa rozpoczęła się na dobre. Młodzież bawiła się iście wspaniale do późnej nocy przy dźwiękach ulubionej muzyki. Kulturalna zabawa na wysokim poziomie z pewnością zapisze się w kartach pamięci nas wszystkich na długie lata, szczególnie w sercach uczniów, nauczycieli i ich rodziców.

 

 Kl. III_AKl. III_BKl. III_C

Pozostałe zdjęcia w galerii

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone