Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Nagrodzeni prymusi i diabelskie igraszki w Czwórce
Wpisany przez Administrator
środa, 26 lutego 2014 17:59

002 styp burmistrza Gimnazjum      25.02.2014 roku w Zespole Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie odbyło się uroczyste spotkanie władz miasta, rodziców i nauczycieli z uczniami, którzy wykorzystali swój talent do nauki i zdobyli wysokie średnie na I semestr roku szkolnego 2013/2014.

     W uroczystości udział wzięli: burmistrz Krasnegostawu – p. Andrzej Jakubiec, zastępca przewodniczącego Rady Miasta Krasnystaw - p. Konrad Cichosz, przewodnicząca Rady Rodziców - p. Bożena Dąbrowska, absolwentka „czwórki” p. Magdalena Jemioła– solistka Teatru Muzycznego w Lublinie, p. Małgorzata Papieska – pianistka Teatru Muzycznego w Lublinie, rodzice prymusów, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy uzyskali średnią ocen od 5,0 do 5,7.
     Zebranych powitała dyrektor Zespołu Alicja Kasprzak – Żeżuła, która pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce i sporcie, twierdząc, że najlepsi uczniowie są chlubą i dumą każdej szkoły, ponieważ rozsławiają i godnie reprezentują placówkę na zewnątrz. Dzięki nim szkoła cieszy się dużym uznaniem w środowisku, wzrasta jej prestiż, rola i poważanie. Pani dyrektor podziękowała nauczycielom za pracę z uczniami uzdolnionymi, a władzom miasta za starania o wysoką jakość edukacji w Krasnymstawie. Pogratulowała rodzicom sukcesów ich dzieci i wyraziła uznanie za trud wychowania, który wkładają, na co dzień. W dalszej części spotkania głos zabrał burmistrz Krasnegostawu pan Andrzej Jakubiec, który gratulując uczniom sukcesów podkreślił, że wyniki w nauce, sukcesy na konkursach i w zawodach sportowych uczniów „czwórki” są naprawdę imponujące i wyjątkowe, a wyróżnienia, które otrzymują są ukoronowaniem talentu, ambicji i ogromnej pracy, którą codziennie wkładają w swoją edukację. Życzył wszystkim, by zdobywana wiedza była zawsze najlepszym sposobem na własne, niepowtarzalne życie i prowadziła do spełnienia najskrytszych marzeń.


     Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie rodzicom listów gratulacyjnych, a najlepszym uczniom stypendiów Burmistrza Krasnegostawu oraz stypendiów dyrektora szkoły.
      W szkole podstawowej, za wysokie wyniki w nauce, Stypendium Burmistrza otrzymało 9 uczniów, a w gimnazjum 13. Jedna uczennica w szkole podstawowej otrzymała to wyróżnienie za bardzo wysokie wyniki sportowe.
     Stypendia dyrektora w szkole podstawowej otrzymało 8 uczniów, w gimnazjum 3, dyplomami prymusa w szkole podstawowej uhonorowano 11, a w gimnazjum 2 uczniów.


Stypendia burmistrza w szkole podstawowej otrzymali:    

               

 1. Aleksandra Kowalczyk      VIa         5,7         
 2. Maria Bojarczuk                  Va          5,64
 3. Maciej Kowalczyk               VIa         5,6
 4. Kacper Szkoda                   IVb         5,55
 5. Agata Tryksza                     VIa         5,5
 6. Mateusz Gawiński              IVb        5,45
 7. Klaudia Żaba                      VIa         5,4
 8. Alicja Borzęcka                   IVa         5,4
 9. Martyna Darmochwał         Vb        5,4

                              

        Stypendia burmistrza w gimnazjum otrzymali:

               

 1. Katarzyna Dudek               Ib          5,62
 2. Aleksandra Zielińska       IIb         5,38
 3. Izabela Stasiuk                 IIb          5,31
 4. Ilona Roman                     IIa          5,31
 5. Gabriela Czarniecka         Ib          5,31
 6. Kornelia Fiszer                   Ib          5,31
 7. Michał Moń                          Ib          5,31
 8. Michał Szyszkowski           Ib          5,31
 9. Przemysław Dobosz         Ia          5,3
 10. Aleksandra Szymczyk      IIIb         5,2
 11. Agnieszka Chwiejczak     IIIc         5,2
 12. Dominika Galińska           Ia          5,2
 13. Agnieszka Fidecka            Ia          5,2

 

       Stypendia dyrektora szkoły w szkole podstawowej otrzymali:

 1. Kinga Pintal                       VIa           5,3
 2. Julia Kołodziej                   VIa          5,2
 3. Julia Ogonowska             VIa          5,2
 4. Karolina Stasieczek         VIa          5,2
 5. Magdalena Walczyk         VIb          5,18
 6. Julia Kwiecińska               Va          5,18
 7. Natalia Soczyńska             Va          5,18
 8. Filip Pitura                          IVb          5,18

 

       Stypendia dyrektora szkoły w gimnazjum otrzymali:

 1. Kinga Tubilewicz            IIa            5,13
 2. Michał Sadowski            IIb            5,13
 3. Julia Polska                     Ib            5,08

                                                                                                            

       Wyróżnienia jako prymusi w szkole podstawowej otrzymali:

 1. Julia Strycharczuk         IVb          5,1
 2. Marcelina Madeja          Vb          5,09
 3. Mateusz Kogut               IVa         5,09
 4. Michał Nowacki             IVa         5,09
 5. Laura Olech                   IVa         5,09
 6. Martyna Matczuk            IVb         5,09
 7. Olga Jastrzębska          IVb         5,09
 8. Patrycja Szuryga             Va         5,00
 9. Jacek Mąka                     Vb         5,00
 10. Piotr Wojciechowski      Vb        5,00
 11. Hanna Nadolska           IVb        5,00

 

       Wyróżnienia jako prymusi w gimnazjum otrzymali:

 1. Michał Bojarczuk           Ia            5,0
 2. Julia Malczewska          Ib            5,0

 

     Dopełnieniem uroczystości był występ pani Magdaleny Jemioły – absolwentki ZS nr 4, obecnie solistki Teatru Muzycznego w Lublinie, która wykonała dwa utwory „Wyśniłam sen” z musicalu „Nędznicy” oraz „Pamięć” - z musicalu „Koty”, przy akompaniamencie pani Małgorzaty Papieskiej.

001 styp burmistrza SP002 styp burmistrza Gimnazjum003 styp dyrektora SP004 styp dyrektora Gimnazjum005 styp burmistrza za osiagn. sportowe007 prymusi szkoła podstawowa008 prymusi gimnazjum00927282938

       Po części oficjalnej na scenie „rozpętało się piekło”. Diabły i ich pomocnicy ostro zabrali się do pracy. Celem podstępnych czarcich zabiegów, były niewinne duszyczki księżniczki Disperandy i jej pyskatej służącej Kasi. Nie wiadomo jak skończyłyby się poszukiwania mężów przez naiwne niewiasty, gdyby nie interwencja dzielnego Marcina Kabata i anioła Teofila. Obaj mężowie dzielnie stawili się czoło „piekielnikom”. Na całe szczęście wszystko dobrze się skończyło i w okolicach Czarciego Młyna znowu jest bezpiecznie (pomijając ewentualne spotkanie ze Zbójem, ale okazało się, że nie taki Zbój straszny jak… sam się reklamował  :) ).

     Przedstawienie pt. „Igraszki z diabłem” w wykonaniu uczniów SP i gimnazjum pod kierunkiem p. Agnieszki Rybczyńskiej – Manachiewicz z zainteresowaniem i rozbawieniem obejrzeli zebrani goście. Piekielną dekorację wykonały p. Magda Nawrocka i p. Joanna Szewczuk.

W przedstawieniu udział wzięli:

Michał Sadowski - Marcin Kabat

Aleksandra Zielińska - Księżniczka Disperanda

Kinga Tubilewicz - Kasia

Bartłomiej Krawiec - Ojciec Scholastyk

Piotr Pawelski - Anioł Teofil

Piotr Frańczak - Diabeł Lucjusz

Wiktor Kościuk - Doktor Solfernus

Przemysław Sobieszczański - Zbój Sarka – Farka

Eliza Sawczuk, Greta Pintal - Diablice

Mateusz Marek, Łukasz Bojarczuk - Wiejskie Diabły

Grzegorz Gębal - Kandydat nr 1

Oraz uczennice klasy Ic ze szkoły podstawowej - Leśne Zwierzątka

0102030405060708091011121314151617181920212223242526

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone