Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Dzień Patrona - Jan Paweł II – papież dialogu.
Wpisany przez Administrator
niedziela, 20 października 2013 19:35

Dzien Patrona 31

„Miłość świadczona innym jest największym dobrodziejstwem dla nas samych”

                                                          Kard. Stefan Wyszyński

16 października 1978r. cały świat poznał nowego następcę św. Piotra – Karola Wojtyłę. W tym roku przypada 35. rocznica wyboru Polaka na Stolicę Piotrową. Pragnąc uczcić pamięć o wielkim człowieku oraz przypomnieć słowa i czyny Ojca Świętego – Jana Pawła II - cała społeczność szkolna aktywnie wzięła udział w Dniu Patrona.

18 października br. o godz. 9.00. w kościele św. Franciszka odbyła się uroczysta msza święta, podczas której wszyscy zgromadzeni modlili się w intencji szkoły, jej uczniów oraz wszystkich pracowników. Liturgię, swym anielskim śpiewem, uświetniał zespół "Jak zawsze" pod kierunkiem p. Leszka Darmochwała. Uczniowie klasy III b gimnazjum pod opieką p. Teresy Laskowskiej zadbali o odpowiednią oprawę eucharystii. Po mszy świętej wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Krasnegostawu – p. Andrzej Jakubiec, ks. prałat – Piotr Kimak, ks. kanonik – Roman Skowron, dyrekcje szkół: p. Andrzej Jakubowski - v-ce dyr. Zespołu Szkół nr1, p. Justyna Haładyj - dyr. Zespołu Szkół nr5 , dyrektorzy miejskich przedszkoli, p. Agnieszka Guz, p. Izabela Sawa, p. Małgorzata Nowicka, wychowawcy grup przedszkolnych oraz przewodniczący Rady Rodziców - p. Bożena Dąbrowska i p. Marcin Wojewoda. Nie zabrakło także rodziców uczniów klas pierwszych.

Tradycją naszej szkoły jest złożenie ślubowania przez uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. To ważny i wzruszający moment dla dzieci oraz ich rodziców. Po ślubowaniu najmłodsi otrzymali z rąk Burmistrza pamiątkowe dyplomy. Podczas uroczystości  nagrodzono laureatów szkolnych konkursów związanych z osobą Jana Pawła II.

Laureatami konkursu plastycznego dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej „Miejsca bliskie Janowi Pawłowi II” zostali:

Emilia Barlakowska kl. Ia i Aleksandra Krzyżak kl. Ia - n-l  p. Renata Kwiecień  

Kornelia Kowalczyk kl.Ib i Laura Troć kl. Ib - n-l   p. Mariola Stasieczek

Julia Żebrowska kl.Ic  i Maja Gębal kl. Ic - n-l  p. Jolanta Wołos

Julia Mrozek kl.IIa   i Kinga Kręgulec kl. IIa - n-l p. Maria Liśkiewicz

Paula Bodio kl.IIb   i Przemysław Skrycki kl. IIb - n-l  p. Małgorzata Wróbel

Oliwia Dulbas kl.IIIa  i Wiktoria Piłat kl. IIIa   - n-l   p. Barbara Chlebuś

Maja Bojarczuk kl.IIIb  i Julia Szczepanik kl. IIIb - n-l  p. Jolanta Dworucha       

 W konkursie wiedzowym dla uczniów klas IV-VI „Poznaj Patrona Szkoły” laureatami zostali:

Natalia Soczyńska – kl. Va

Alicja Borzęcka – kl. IVa

Natalia Wrona – kl. IVa

Julia Kwiecińska – kl. Va

Dominika Brzyszko – kl.IVa

Olga Kociubińska – kl. Va

Mateusz Gawiński – kl. IVb

Kacper Szkoda – kl. IVb

Nauczyciel przygotowujący – siostra Danuta Grzesiak

 W konkursie wiedzy o Janie Pawle II zorganizowanym dla uczniów gimnazjum laureatami zostali:

 Anna Bożko z kl. IIb - I miejsce

 Dominika Kassa z kl. IIa – II miejsce

 Kinga Tubilewicz z kl. IIa – III miejsce

 Wioletta Kamińska z kl. IIa – III miejsce

 Nauczyciel przygotowujący – ks. Robert Włosek

 „Subito Santo” – konkurs poetycki dla uczniów klas IV-VI i I-III gimnazjum

 Laureaci z gimnazjum:

 Aleksandra Zielińska z kl. IIb -  nauczyciel przygotowujący – Monika Skrzypa

 Karolina Sadowska z kl. IIc i Agnieszka Chwiejczak z kl. IIIc - nauczyciel przygotowujący – Iwona Grzywna

 Laureaci ze szkoły podstawowej:

 Magdalena Walczyk z kl. VIb - nauczyciel przygotowujący – Anna Mazurek

Olga Kociubińska z kl. Va i  Julia Kwiecińska z kl. Va - nauczyciel przygotowujący – Iwona Grzywna

 W konkursie plastycznym dla uczniów klas IV-VI i I-III gimnazjum pod hasłem „Portret Jana Pawła II laureatami zostały:

w gimnazjum - kl. IIIb

w szkole podstawowej - kl. Vb

Na zakończenie uczniowie klas gimnazjalnych pod kierunkiem p. Anity Iwanickiej – Kulibab przypomnieli zebranym ważne wydarzenie - zamach na Ojca Świętego. W tym roku obchodziliśmy XIII Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II - papież dialogu. Młodzież pragnęła ukazać zebranym jak ważna jest w dzisiejszych czasach rozmowa oraz przebaczenie i pojednanie. Uczniowie bardzo wczuli się w odgrywane przez siebie role, zachowując skupienie i powagę. Widzowie mieli więc świetną okazję do chwili refleksji i zadumy. O oprawę muzyczną zadbał p. Leszek Darmochwał z zespołem "Jak zawsze", dekoracje wykonała p. Magdalena Nawrocka.

19 października o godzinie 16.00. montaż słowno – muzyczny został wystawiony w kościele Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie z okazji Dni Papieskich.

                                                                                   oprac. Anita Iwanicka-Kulibab

foto: Bartłomiej Szymański

Dzien_Patrona_01Dzien_Patrona_02Dzien_Patrona_03Dzien_Patrona_04Dzien_Patrona_05Dzien_Patrona_06Dzien_Patrona_07Dzien_Patrona_08Dzien_Patrona_09Dzien_Patrona_10Dzien_Patrona_11Dzien_Patrona_12Dzien_Patrona_13Dzien_Patrona_14Dzien_Patrona_15Dzien_Patrona_16Dzien_Patrona_17Dzien_Patrona_18Dzien_Patrona_19Dzien_Patrona_20Dzien_Patrona_21Dzien_Patrona_22Dzien_Patrona_23Dzien_Patrona_24Dzien_Patrona_25Dzien_Patrona_26Dzien_Patrona_27Dzien_Patrona_28Dzien_Patrona_29Dzien_Patrona_30Dzien_Patrona_31Dzien_Patrona_32Dzien_Patrona_33Dzien_Patrona_34Dzien_Patrona_35Dzien_Patrona_36Dzien_Patrona_37Dzien_Patrona_38Dzien_Patrona_39Dzien_Patrona_40Dzien_Patrona_41Dzien_Patrona_42Dzien_Patrona_43Dzien_Patrona_44Dzien_Patrona_45Dzien_Patrona_46Dzien_Patrona_47Dzien_Patrona_48Dzien_Patrona_49Dzien_Patrona_50Dzien_Patrona_51Dzien_Patrona_52Dzien_Patrona_53Dzien_Patrona_54Dzien_Patrona_55Dzien_Patrona_56Dzien_Patrona_57Dzien_Patrona_58Dzien_Patrona_59Dzien_Patrona_60Dzien_Patrona_61Dzien_Patrona_62Dzien_Patrona_63

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone