Dzień Patrona - Jan Paweł II – papież dialogu.
niedziela, 20 października 2013 19:35

Dzien Patrona 31

„Miłość świadczona innym jest największym dobrodziejstwem dla nas samych”

Kard. Stefan Wyszyński

16 października 1978r. cały świat poznał nowego następcę św. Piotra – Karola Wojtyłę. W tym roku przypada 35. rocznica wyboru Polaka na Stolicę Piotrową. Pragnąc uczcić pamięć o wielkim człowieku oraz przypomnieć słowa i czyny Ojca Świętego – Jana Pawła II - cała społeczność szkolna aktywnie wzięła udział w Dniu Patrona.

18 października br. o godz. 9.00. w kościele św. Franciszka odbyła się uroczysta msza święta, podczas której wszyscy zgromadzeni modlili się w intencji szkoły, jej uczniów oraz wszystkich pracowników. Liturgię, swym anielskim śpiewem, uświetniał zespół "Jak zawsze" pod kierunkiem p. Leszka Darmochwała. Uczniowie klasy III b gimnazjum pod opieką p. Teresy Laskowskiej zadbali o odpowiednią oprawę eucharystii. Po mszy świętej wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Krasnegostawu – p. Andrzej Jakubiec, ks. prałat – Piotr Kimak, ks. kanonik – Roman Skowron, dyrekcje szkół: p. Andrzej Jakubowski - v-ce dyr. Zespołu Szkół nr1, p. Justyna Haładyj - dyr. Zespołu Szkół nr5 , dyrektorzy miejskich przedszkoli, p. Agnieszka Guz, p. Izabela Sawa, p. Małgorzata Nowicka, wychowawcy grup przedszkolnych oraz przewodniczący Rady Rodziców - p. Bożena Dąbrowska i p. Marcin Wojewoda. Nie zabrakło także rodziców uczniów klas pierwszych.

Tradycją naszej szkoły jest złożenie ślubowania przez uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. To ważny i wzruszający moment dla dzieci oraz ich rodziców. Po ślubowaniu najmłodsi otrzymali z rąk Burmistrza pamiątkowe dyplomy. Podczas uroczystości  nagrodzono laureatów szkolnych konkursów związanych z osobą Jana Pawła II.

Laureatami konkursu plastycznego dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej „Miejsca bliskie Janowi Pawłowi II” zostali:

Emilia Barlakowska kl. Ia i Aleksandra Krzyżak kl. Ia - n-l  p. Renata Kwiecień

Kornelia Kowalczyk kl.Ib i Laura Troć kl. Ib - n-l   p. Mariola Stasieczek

Julia Żebrowska kl.Ic  i Maja Gębal kl. Ic - n-l  p. Jolanta Wołos

Julia Mrozek kl.IIa   i Kinga Kręgulec kl. IIa - n-l p. Maria Liśkiewicz

Paula Bodio kl.IIb   i Przemysław Skrycki kl. IIb - n-l  p. Małgorzata Wróbel

Oliwia Dulbas kl.IIIa  i Wiktoria Piłat kl. IIIa   - n-l   p. Barbara Chlebuś

Maja Bojarczuk kl.IIIb  i Julia Szczepanik kl. IIIb - n-l  p. Jolanta Dworucha

W konkursie wiedzowym dla uczniów klas IV-VI „Poznaj Patrona Szkoły” laureatami zostali:

Natalia Soczyńska – kl. Va

Alicja Borzęcka – kl. IVa

Natalia Wrona – kl. IVa

Julia Kwiecińska – kl. Va

Dominika Brzyszko – kl.IVa

Olga Kociubińska – kl. Va

Mateusz Gawiński – kl. IVb

Kacper Szkoda – kl. IVb

Nauczyciel przygotowujący – siostra Danuta Grzesiak

W konkursie wiedzy o Janie Pawle II zorganizowanym dla uczniów gimnazjum laureatami zostali:

Anna Bożko z kl. IIb - I miejsce

Dominika Kassa z kl. IIa – II miejsce

Kinga Tubilewicz z kl. IIa – III miejsce

Wioletta Kamińska z kl. IIa – III miejsce

Nauczyciel przygotowujący – ks. Robert Włosek

„Subito Santo” – konkurs poetycki dla uczniów klas IV-VI i I-III gimnazjum

Laureaci z gimnazjum:

Aleksandra Zielińska z kl. IIb -  nauczyciel przygotowujący – Monika Skrzypa

Karolina Sadowska z kl. IIc i Agnieszka Chwiejczak z kl. IIIc - nauczyciel przygotowujący – Iwona Grzywna

Laureaci ze szkoły podstawowej:

Magdalena Walczyk z kl. VIb - nauczyciel przygotowujący – Anna Mazurek

Olga Kociubińska z kl. Va i  Julia Kwiecińska z kl. Va - nauczyciel przygotowujący – Iwona Grzywna

W konkursie plastycznym dla uczniów klas IV-VI i I-III gimnazjum pod hasłem „Portret Jana Pawła II laureatami zostały:

w gimnazjum - kl. IIIb

w szkole podstawowej - kl. Vb

Na zakończenie uczniowie klas gimnazjalnych pod kierunkiem p. Anity Iwanickiej – Kulibab przypomnieli zebranym ważne wydarzenie - zamach na Ojca Świętego. W tym roku obchodziliśmy XIII Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II - papież dialogu. Młodzież pragnęła ukazać zebranym jak ważna jest w dzisiejszych czasach rozmowa oraz przebaczenie i pojednanie. Uczniowie bardzo wczuli się w odgrywane przez siebie role, zachowując skupienie i powagę. Widzowie mieli więc świetną okazję do chwili refleksji i zadumy. O oprawę muzyczną zadbał p. Leszek Darmochwał z zespołem "Jak zawsze", dekoracje wykonała p. Magdalena Nawrocka.

19 października o godzinie 16.00. montaż słowno – muzyczny został wystawiony w kościele Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie z okazji Dni Papieskich.

oprac. Anita Iwanicka-Kulibab

foto: Bartłomiej Szymański