SUKCES GONI SUKCES
sobota, 15 marca 2014 17:35

3    Pod koniec lutego 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pierwszym Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Styczniowym- 1863 r., którego organizatorem był Zespół Szkół im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach.

Konkurs, którego celem było kształtowanie świadomości historycznej i postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia oraz popularyzacja historii regionalnej, został przeprowadzony w dwóch kategoriach: wiedzowej i literackiej.

Najlepiej test wiedzy o powstaniu styczniowym dla gimnazjum napisał Michał Szyszkowski z kl. I b , zdobywając I miejsce, natomiast Agata Tryksza z kl. VI a zajęła II miejsce w szkole podstawowej. Uczniów przygotowała p. Marta Cięciera.

W kategorii literackiej, która polegała na opisie i analizie dzieła malarskiego związanego z powstaniem styczniowym, II miejsce zajął Bartłomiej Krawiec z kl. III b z pracę poświęconą dziełu Jacka Malczewskiego pt. ,,Po żniwie”, a III miejsce- Julia Polska z kl. I b za opis obrazu Antoniego Piotrowskiego pt. ,,Scena rozstrzelania powstańca na stokach cytadeli”. Uczniów przygotowały p. Agnieszka Manachiewicz i p. Anita Iwanicka – Kulibab.

Gratulujemy!

ARM