Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Mleczna uczta w Ia
Wpisany przez Administrator
wtorek, 18 lutego 2014 09:16

Mleczna lekcja 29Mleko towarzyszy nam od pierwszych chwil życia. To skarbiec wielu składników niezbędnych do rozwoju i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zawiera witaminę A, D, B2, B12. Jest źródłem wapnia, potasu, fosforu i cynku.

W dniu 7 lutego w klasie I a odbyły się dwugodzinne zajęcia, których celem było promowanie mleka i jego przetworów w codziennej diecie dzieci. Prowadziły je pani Agata Szczuchniak i pani Agnieszka Adamska – pracownice Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie.

Na wstępie dzieci obejrzały film, który pokazał jakie zmiany zaszły w dziedzinie produkcji mleka i jego przetworów w ciągu stuletniego istnienia mleczarni , a także jak wygląda droga mleka od krowy do kartonika.

        W trakcie zajęć uczniowie poznawali smak różnych przetworów mlecznych. Oglądali w jaki sposób powstają opakowania na produkty mleczne, próbowali złożyć karton na mleko oraz brali czynny udział w ubijaniu masła w tradycyjnej maselnicy. Spotkanie zakończyło się konkursem wiedzy na temat poznanych produktów.

Mam nadzieję, że po takiej „mlecznej uczcie” dzieci częściej i chętniej będą spożywać produkty mleczne, gdyż wiedzą już, że są one pyszne i dla ich zdrowia nieodzowne.

                                                                                            R. K.

Mleczna_lekcja_01Mleczna_lekcja_02Mleczna_lekcja_03Mleczna_lekcja_04Mleczna_lekcja_05Mleczna_lekcja_06Mleczna_lekcja_07Mleczna_lekcja_08Mleczna_lekcja_09Mleczna_lekcja_10Mleczna_lekcja_12Mleczna_lekcja_13Mleczna_lekcja_14Mleczna_lekcja_15Mleczna_lekcja_16Mleczna_lekcja_17Mleczna_lekcja_18Mleczna_lekcja_19Mleczna_lekcja_20Mleczna_lekcja_21Mleczna_lekcja_22Mleczna_lekcja_23Mleczna_lekcja_24Mleczna_lekcja_25Mleczna_lekcja_26Mleczna_lekcja_27Mleczna_lekcja_28Mleczna_lekcja_29Mleczna_lekcja_30Mleczna_lekcja_31Mleczna_lekcja_32Mleczna_lekcja_33Mleczna_lekcja_34

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone