Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

,,Jestem widoczny, jestem bezpieczny''.
Wpisany przez Administrator
niedziela, 08 grudnia 2013 22:10

Jestem bezpieczny - 0728.11.2013r. uczniowie z klasy IVb wraz z wychowawcą p. Anitą Iwanicką – Kulibab wzięli udział w happeningu ,,Jestem widoczny, jestem bezpieczny''. Celem wydarzenia było uświadomienie dzieciom i ich rodzicom potrzeby noszenia elementów odblaskowych, doskonalenie stosowania zasad i przepisów ruchu drogowego oraz poznanie przyczyn wypadków drogowych , spowodowanych słabą widocznością pieszych.

Organizatorem happeningu był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Krasnymstawie.  

Pierwszym punktem naszego spotkania było rozdanie uczestnikom balonów, elementów i kamizelek odblaskowych oraz przejście chodnikiem wzdłuż ulic: PCK, Mickiewicza, Okrzei w obecności policjanta z Powiatowej Komendy Policji w Krasnymstawie. Następnie powróciliśmy do ośrodka na projekcję filmu dotyczącego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kolejnym punktem happeningu było wysłuchanie pogadanki na temat noszenia odblasków oraz quiz z nagrodami dotyczący bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Spotkanie uświadomiło nam, że bezpieczni na drodze jesteśmy dopiero wtedy, kiedy jesteśmy widoczni! Pamiętajmy o tym!!!

                                                            F. Pitura, M. Pawłowski, W. Śledź – kl. IVb

Jestem bezpieczny - 01Jestem bezpieczny - 02Jestem bezpieczny - 04Jestem bezpieczny - 05Jestem bezpieczny - 07Jestem bezpieczny - 08Jestem bezpieczny - 09Jestem bezpieczny - 11Jestem bezpieczny - 12Jestem bezpieczny - 13Jestem bezpieczny - 14Jestem bezpieczny - 15

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone