Jak reagować na zło…- program profilaktyczny „Czarodziej”
piątek, 29 listopada 2013 12:03

Czarodziej 04W listopadzie, w klasach drugich szkoły podstawowej realizowany był program profilaktyczny „Czarodziej”. Miał on na celu przybliżenie uczniom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych oraz kształtowanie postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi.

Zajęcia prowadziła autorka programu pani Joanna Motyka pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krasnymstawie.

W czasie zajęć dzieci wysłuchały bajki profilaktycznej Agnieszki Grzelak pt. „Cukierki”. Uczyły się, jak reagować, gdy nieznajomy częstuje je czymś lub do czegoś namawia. Układały hasła zachęcające do właściwych postaw i zachowań. Wykonywały prace plastyczne dotyczące profilaktyki uzależnień. Brały udział w minikonkursach.

Wszystkie dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach i na zakończenie otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez burmistrza Krasnegostawu pana Andrzeja Jakubca.

Składamy serdeczne podziękowania pani Joannie Motyka za współpracę w zakresie profilaktyki uzależnień i przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć, a panu burmistrzowi za ufundowanie nagród.

MW

Czarodziej_01Czarodziej_02Czarodziej_03Czarodziej_04Czarodziej_05Czarodziej_06Czarodziej_07Czarodziej_08Czarodziej_09Czarodziej_10