Pyszna, mleczna lekcja
czwartek, 21 listopada 2013 12:31

Mleczna lekcja 09     Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie swoją wieloletnią tradycją i smakowitymi wyrobami wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich dużych i małych klientów. O tym, że wspiera wysiłki szkoły w zakresie edukacji i profilaktyki zdrowia najmłodszych przekonywaliśmy się nie raz.

19 .11 2013r. w naszej szkole odbyły się zajęcia, w czasie których uczniowie kl. IIIb szkoły podstawowej dowiadywały się jak powstają wszystkie mleczne ,,pyszności’’, a także poznały historię rozwoju zakładu. Prezentacji towarzyszyła degustacja rozmaitych gatunków nabiału, a największą atrakcją cieszył się samodzielny wyrób masła. Na zakończenie zajęć każdy uczeń dostał w prezencie długopis, breloczek i smakowity jogurt.

Pod koniec pierwszego semestru w klasie II a i II b odbyły się kolejne w naszej szkole zajęcia z cyklu „Pyszna , mleczna lekcja” prowadzone przez pracowników OSM. Dzieci zaciekawiła tematyka zajęć i bardzo chętnie włączały się doprowadzonych działań.

Składamy serdeczne podziękowania paniom Agacie Szczuchniak i Beacie Załoga za ciekawe poprowadzenie lekcji i życzymy sukcesów w pracy oraz pomyślności w życiu osobistym.

M. Liskiewicz M. Wróbel