Nasz udział w Narodowym Czytaniu!
piątek, 20 września 2019 10:00

126 września odbyła się w naszej szkole akcja „Narodowe Czytanie”. Wydarzeniu towarzyszyła wykonana przez uczniów z klasy VIIa wystawa tematyczna „Nowele polskie”. Klasa VIIIb przygotowała materiały wyświetlane na szkolnym telewizorze, czytała fragmenty utworów przez szkolny radiowęzeł oraz zrobiła wspólne zdjęcie z literek przez siebie wykonanych i tworzących hasło akcji.

Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klas starszych czytali fragmenty wybranych lektur. Panie bibliotekarki przeczytały fragmenty utworów najmłodszym dzieciom podczas zajęć świetlicowych.

Uczniowie z klasy VII a z opiekunami: panią Katarzyną Pocińską i panią Moniką Skrzypą wzięli udział w miejskim czytaniu dzieł, m.in. z reprezentantami władz samorządowych miasta. Wydarzenie połączone było z sadzeniem drzew w rynku miejskim i warsztatami budowania domków dla motyli. Tej ostatniej sztuki uczniowie uczyli się od przedstawicieli organizacji ekologicznej „Klub Gaja”.

010203040506070809101112131415161718192021