Laureaci konkursów
HISTORIA POD LUPĄ
sobota, 16 listopada 2019 17:28

17 listopada br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza odbyła się XVIII edycja konkursu „ MOJA OJCOWIZNA”. Nasza reprezentacja z klasy 7a w składzie: Jakub Wojewoda, Krystian Kosut, Mateusz Mazurek i Bartłomiej Domański musiała zmierzyć się z pięcioma konkurencjami. Drużyna miała za zadanie m.in. zaprezentować 5 własnych krótkich form literackich związanych z okresem międzywojennym, przygotować ustną prezentacje o trzech wybranych osobach ze szkoły, które w jakiś sposób kojarzą się z  ostaciami historycznymi dwudziestolecia, zaprezentować wybraną zabawę naszych pradziadków, wykonać plakat oraz udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące szkolnictwa Krasnegostawu i okolic.

Złota, polska jesień
wtorek, 12 listopada 2019 12:28

08 Klasy I - III wzięły udział w konkursie plastycznym pt. ,,Złota, polska jesień’’. Spośród wielu pięknych, kolorowych prac wyłoniono 27 laureatów, którzy zostali nagrodzeni dyplomami i książkami. Klasy IIIa i IIIc przygotowały część artystyczną oddającą klimat tegorocznej złotej jesieni. Aktorzy ubrani w piękne jesienne stroje piosenkami, wierszami i grą na flażolecie oddali hołd tej barwnej porze roku i zachęcili uczniów do korzystania z jej uroków.

Narysuj komiks!
środa, 16 października 2019 08:16

0610 października odbyły się w naszej szkole warsztaty dla chętnych kształtujące umiejętność rysowania komiksu. Zajęcia związane były tematycznie z osobą lokalnego pisarza Stanisława Bojarczuka. Wcześniej, przez dwa tygodnie uczniowie mieli okazję oglądać codziennie na korytarzu szkolnym wystawę udostępnioną przez KDK, a dotyczącą życia i twórczości wymienionego artysty.

,,Kodowanie nie tylko na dywanie’’ w 1 B
poniedziałek, 14 października 2019 10:01

05 Klasa 1 B bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym ,,Uczymy dzieci programować’’. Uczniowie uczęszczają na zajęcia kodowania z elementami robotyki, które prowadzi wychowawczyni p. Agata Małek. Na zajęciach wykorzystujemy specjalną matę do kodowania, drewniane puzzle, robota edukacyjnego ,,OZOBOT’’ oraz wiele innych ciekawych narzędzi.

„LATO 2019 – pocztówka z wakacji”
piątek, 04 października 2019 17:45

02

Po raz kolejny okazało się, że można liczyć na Wasze zaangażowanie. Niemal codziennie do szkoły przychodziły cudowne, kolorowe pocztówki, a każda kolejna sprawiała nam ogromną radość!!! Nieważne, czy były to zagraniczne widoki, czy te z najbliższej okolicy. Zapraszam za rok do udziału w III edycji zabawy.