Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Wydarzenia 2019 / 2020
ŻOŁNIERZE WYKLĘCI- PAMIĘTAJMY O BOHATERACH!
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 marca 2020 22:31

1 marca po raz kolejny obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To święto bohaterów, tworzących partyzancki ruch niepodległościowy działający przeciw sowietyzacji Polski. Toczyli oni walki z podporządkowaniem Polski ZSRR i sprzeciwiali się jego służbom działającym w Polsce. Za swoje czyny mieli zostać wyklęci: odrzuceni, zniszczeni i zapomniani.

Z okazji tego święta uczniowie naszej szkoły przygotowali tematyczną gazetkę oraz krótką audycję, dzięki której przybliżyli kolegom i koleżankom historię tych wielkich Polaków. Wysłuchaliśmy także piosenki oddającej klimat czasów, w jakich przyszło im żyć.

Pamiętajmy o bohaterach, którym zawdzięczamy wolność naszej Ojczyzny!

 
,,Kodowanie na dywanie’’ cz. II
Wpisany przez Administrator   
piątek, 06 marca 2020 13:23

            01     W drugim półroczu klasa I B nadal angażuje się w ogólnopolski program Uczymy Dzieci Programować i tym samym bierze udział w innowacji pedagogicznej ,,Kodowanie nie tylko na dywanie’’. Tym razem na zajęciach zaczęliśmy wykorzystywać puzzle AR z rozszerzoną rzeczywistością! Dzięki nowoczesnym narzędziom dzieci mogły zobaczyć to czego gołym okiem nie widać. Oprócz programowania Ozobota, kodujemy na kartce, na macie, a nawet na kolorowych kubeczkach!

 

 
IB za kulisami TVP Lublin
Wpisany przez Administrator   
piątek, 06 marca 2020 12:13

          01W dniu 3 marca 2020 klasa IB odwiedziła oddział Telewizji Polskiej w Lublinie. Uczniowie mieli okazję zwiedzać studia telewizyjne, poznać tajniki pracy reżyserskiej i monterskiej. Pierwszaki dowiedziały się czym jest scenografia oraz gra świateł. Najwięcej emocji wzbudziło studio Panoramy Lubelskiej i prognozy pogody. Każdy uczeń miał okazję wcielić się w rolę prezentera telewizyjnego. Wycieczka zakończyła się słodkim akcentem, czyli wizytą w manufakturze słodyczy Cukier Lukier. Dzieci przyglądały się produkcji słodyczy oraz same wykonały pokaźnego lizaka. To był udany dzień!

 
,,Walentynki” na lodzie
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 03 marca 2020 08:16

127 lutego klasa 7b wraz z wychowawcą p.Leszkiem Darmochwałem i p.Martyną Kulbaką  wybrali się na lodowisko „Icemania” w Lublinie.

 

 

 

 

 
„POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT …”
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 lutego 2020 11:48

65Dzień Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen miłości, radości i wzruszeń. W tym roku wyjątkowo ta piękna uroczystość w klasie III c odbyła się w Dniu Zakochanych .

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 16
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone