Wydarzenia 2019 / 2020
Nasz udział w Narodowym Czytaniu!
piątek, 20 września 2019 10:00

126 września odbyła się w naszej szkole akcja „Narodowe Czytanie”. Wydarzeniu towarzyszyła wykonana przez uczniów z klasy VIIa wystawa tematyczna „Nowele polskie”. Klasa VIIIb przygotowała materiały wyświetlane na szkolnym telewizorze, czytała fragmenty utworów przez szkolny radiowęzeł oraz zrobiła wspólne zdjęcie z literek przez siebie wykonanych i tworzących hasło akcji.

„Bezpieczna droga do szkoły” – akcja informacyjno - edukacyjna
czwartek, 19 września 2019 22:35

3           Po przerwie wakacyjnej, jak co roku, policjanci ruchu drogowego prowadzą działania profilaktyczne, których celem jest, m.in. przypomnienie uczniom o przestrzeganiu podstawowych zasad w drodze do i ze szkoły.

W pierwszej połowie września odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z panem policjantem. Starszy sierżant sztabowy Stanisław Pigłowski (nasz dzielnicowy) wygłosił pogadankę na temat bezpiecznej drogi do szkoły.

„VII C w Ogrodzie Marzeń św.Franciszka Ksawerego”
wtorek, 17 września 2019 21:29

20190916 131313a Dnia 16.09.2019r. klasa VII C wraz z wychowawczynią p.,Martą Cięcierą i nauczycielem religii p. Renatą Tywoniuk - Kwoka odwiedziła znajdujący się w naszym mieście Ogród Papieski zwany również biblijnym. Opiekujemy się zasadzonymi w ogrodzie Dębami Pamięci poświęconymi bohaterom zamordowanym w Katyniu. Ogród znajduje się na tyłach parafii Kościoła św.Franciszka Ksawerego. Jest to trzyhektarowy obszar. Na pomysł powstania tego obiektu wpadł ks. prałat Stanisław Kapica.

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie!
czwartek, 05 września 2019 20:21

NC 2019-20

Nasza szkoła znów włącza się w akcję „Narodowe Czytanie” organizowaną pod patronatem Prezydenta RP. Oto lista lektur wybranych na tegoroczną ucztę czytelniczą:

Rozpoczęliśmy rok szkolny :)
poniedziałek, 02 września 2019 11:07