Wydarzenia kulturalne
Uczniowie na wystawie sprzętu wojskowego
środa, 27 marca 2019 08:20

0315 marca uczniowie klas I a i I b uczestniczyli w wystawie wojskowej, która został zorganizowana w obrębie Placu 3- Maja w naszym mieście.

W tym dniu Krasnystaw odwiedziła 12 Brygada Zmechanizowana im. generała broni Józefa Hellera ze Szczecina. Dzieci podziwiały nowoczesny sprzęt wojskowy. Rozmawiały z żołnierzami o wyposażeniu, uzbrojeniu i służbie wojskowej, o przygotowaniach do zawodu. Poznały wnętrze kołowego transportera opancerzonego - Rosomak, wozu ewakuacji medycznej.

BohaterOn - podziekowanie
niedziela, 24 marca 2019 11:16

PODZIEKOWANIE 31

Chwila w świecie iluzji
piątek, 22 marca 2019 11:40

21W marcu społeczność szkolna uczestniczyła w niezwykłym pokazie "Tajemnice Iluzji", w wykonaniu mistrza iluzji z Ukrainy - Aleksandra Tkacza.

W spektaklu można było zobaczyć niezwykłe efekty iluzjonistyczne: pojawianie się, znikanie oraz metamorfozę osób i przedmiotów, lewitowanie stolika, przecinanie na wiele sposobów, czytanie w myślach i wiele innych intrygujących elementów. Prowadzący zabawę, Aleksander Tkacz, tworzył iluzję w bezpośrednim kontakcie z publicznością – zarówno uczniami jak i nauczycielami naszej szkoły, którzy bardzo chętnie brali udział w przedstawieniu.

Pokaz uzbrojenia „Błękitnej Brygady”
środa, 20 marca 2019 10:02

09     15 marca uczniowie klasy II c skorzystali z niebywałej okazji, jaką był pokaz nowoczesnego uzbrojenia przygotowany przez 12 Brygadę Zmechanizowaną ze Szczecina zwaną „Błękitną Brygadą”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obserwowały pojazdy militarne takie jak: kołowy transporter opancerzony Rosomak, Wóz Ewakuacji Medycznej, Wóz Rozpoznania Technicznego, zestaw przeciwlotniczy Hibneryt.

Niezwykli goście na rynku w Krasnymstawie
środa, 20 marca 2019 09:12

38W piątek 15 marca w Krasnymstawie mieliśmy niecodziennych gości. Zawitali do nas żołnierze z 12 Brygady Zmechanizowanej aż ze Szczecina. Ci młodzi ludzie odbywają w naszym regionie szkolenia poligonowe. Żołnierze zdobywają też doświadczenie we współpracy z lokalnymi jednostkami wojskowymi. Przy okazji organizują także spotkania z mieszkańcami. Prezentują nowoczesny sprzęt i zachęcają do wstępowania do wojska.

Król i Królowa życzliwości
wtorek, 19 marca 2019 11:12

1Życzliwość bez wątpienia odgrywa doniosłą rolę w codziennym życiu każdego człowieka. Uśmiech , miłe słowo, uprzejmy gest potrafią sprawić, że ludziom żyje się lepiej.

By promować zachowania oparte na życzliwości , w klasie II c zorganizowano plebiscyt na KRÓLOWĄ ŻYCZLIWOŚCI I KRÓLA ŻYCZLIWOŚCI. Podczas trwania Tygodnia Życzliwości uczniowie starali się być dla siebie mili, pomocni, grzeczni, uśmiechnięci, przyjaźnie nastawieni. Na zakończenie tygodnia dzieci wybrały sposród siebie najbardziej życzliwą koleżankę i najbardziej życzliwego kolegę.

I C na wystawie
poniedziałek, 18 marca 2019 12:30

24Dnia 12 marca klasa I c SP wraz z wychowawcą Panią Elwirą Tubilewicz wybrała się na niezwykłą wystawę „Kapeluszowy miszmasz” mieszczącą się w Kolegium Pojezuickim  w Krasnymstawie. Zaprezentowano tam 203 różnorodne i oryginalne nakrycia głowy z wielu krajów świata i wszystkich kontynentów, miedzy innymi: czapkę z okresu wojny secesyjnej ze Stanów Zjednoczonych, kapelusz dęciak, szapoklak, szykowne męskie cylindry, meloniki, jarmułki, sombrera, hełmy, czapki wojskowe, strażackie, fez, kufi, czako, kapelusz budowniczych Kanału Sueskiego, piuskę oraz biret śp. Biskupa Stefana Siczki i wiele innych.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>