Wycieczki i rajdy
Od historii do tradycji
wtorek, 04 grudnia 2018 19:00

001 19 listopada uczniowie klasy IIIa i IIb wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Lublina Zwiedzanie miasta rozpoczęli od wzgórza zamkowego na którym spotkali się z przewodnikiem. Na dziedzińcu zamkowym zobaczyli najstarszą XIII wieczną budowlę zwaną donżonem. Następnie drogą królewską przez Bramę Grodzką przeszli na Plac po Farze, pod Trybunał Koronny, Wieżę Trynitarską do Archikatedry. Na szlaku dowiedzieli się skąd wziął się koziołek w herbie Lublina, poznali legendę o Sądzie diabelskim oraz o Kamieniu nieszczęścia.

Wycieczka IVa do Lublina
wtorek, 04 grudnia 2018 18:52

01        Uczniowie klasy IV A wraz z wychowawczynią p. Agatą Małek oraz p. Iwoną Grzywną uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Odwiedzili popularny park trampolin Mania Skakania oraz kręgielnię. Park trampolin dostarczył uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Pod okiem instruktora można było korzystać z szeregu atrakcji, m.in. trampolin sportowych, tyrolek oraz basenów wypełnionych gąbkami.

Euroweek – szok kulturowy
środa, 07 listopada 2018 20:44

4926 października uczniowie klas 6, 7, 8 i 3 gimnazjum wraz z opiekunami panią Dominiką Kura, Panią Dorotą Szewczak i Panem Piotrem Galińskim wyjechali na obóz edukacyjny Euroweek do Międzygórza w Kotlinie Kłodzkiej.

Zajęcia były prowadzone były w języku angielskim w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Fundacji Euroweek.

BOMBOWA WYCIECZKA II C
środa, 07 listopada 2018 09:06

15      Dnia 29 października uczniowie klasy II c pod opieką pani Renaty Kwiecień i s. Ireny Kocieł wybrali się na wycieczkę do Sandomierza i Nowej Dęby. Zwiedzanie Sandomierza rozpoczęli od Starówki, na której podziwiali Ratusz z zegarem słonecznym oraz przepiękne kamieniczki. Kolejne kroki skierowali do Zbrojowni Rycerskiej Ziemi Sandomierskiej, w której spotkali niezapomnianego rycerza Łukasza.

Kajakiem przez Obrocz i Zwierzyniec
środa, 17 października 2018 12:18

01W dniu 20 września 2018r. z okazji Dnia Chłopaka klasa III A i B gim. oraz 8 A wraz z opiekunami p. Joanną Szewczuk, p. Waldemarem Wożakowskim oraz p. Teresą Kubiną wybrała się na wycieczkę. Naszym głównym celem wycieczki było miłe spędzenie czasu w dobrym towarzystwie w otoczeniu natury.

Szlakiem atrakcji Lubelszczyzny.
czwartek, 04 października 2018 11:06

07W czwartek 27.09.2018 r. uczniowie klasy IV b i IV c naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Zbiórka odbyła się o godzinie 7 :30.Wszyscy przybyli punktualnie . W autobusie każdy rozmawiał z przyjaciółmi oraz słuchał Pani przewodnik, która przecudownie opisywała obiekty przyrody i najciekawsze zabytki architektury.
             Pierwszym punktem naszej wycieczki były ruiny zamku w Janowcu. Tam zapoznaliśmy się z legendą o „ Białej Damie ” czyli Helenie Lubomirskiej, która w wieku 18 lat rzuciła się z wieży z powodu rodziców, którzy zabronili jej spotykać się z ukochanym.

Jesienna wyprawa do „Kolorowego Rancza”
czwartek, 04 października 2018 09:58

22Dnia 28 września uczniowie klasy II c odwiedzili Gospodarstwo Agro – Edukacyjne „Kolorowe Ranczo” w Łabuniach. Podczas pobytu dzieci korzystały z różnych atrakcji przygotowanych przez gospodarzy. Poznały tajniki kiszenia kapusty, wyrobu placków na sodzie. Posmakowały domowych przetworów, pieczonych ziemniaków i kiełbasek z grila.

Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>