Wycieczki i rajdy
Pokazy chemiczne i inne atrakcje - tylko w Lublinie :)
sobota, 09 lutego 2019 08:32

0311 stycznia 2019 roku o godzinie 8:30 klasy VII, VIII i III. gimnazjum wyruszyły   na wycieczkę do Lublina, aby obejrzeć pokazy chemiczne. Czas spędzony w stolicy województwa urozmaiciliśmy również wizytą w "Let me out" i "Strefie Wysokich Lotów". W wycieczce uczestniczyło łącznie 92 uczniów. Naszymi opiekunami byli: T. Kubina (organizator), K. Pocińska, M. Iłowiecka,  B. Huszcza, D. Kura, E. Głuchowska i P. Galiński.

Na lodowisku
czwartek, 07 lutego 2019 16:00

12         W poniedziałek 14 stycznia zespół „Jak zawsze” wraz z uczniami klasy VIb pojechał na lodowisko do Lublina.

Naszymi opiekunami byli pan Leszek Darmochwał oraz pani Agata Małek. Wyjechaliśmy o godz. 9.00, a na lodowisku byliśmy o 10.15 . Po wypożyczeniu łyżew bez wahania zaczęliśmy jeździć.

Maski, makarony i „mania skakania”
wtorek, 05 lutego 2019 08:02

22 W styczniu klasa II c wybrała się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne i kulinarne. Tematem przewodnim warsztatów były Włochy. Tak więc na warsztatach plastycznych uczniowie poznali historię masek weneckich, a następnie sami próbowali stworzyć własne projekty masek. Po części plastycznej przyszedł czas na włoskie pasty czyli makarony. Dzieci własnoręcznie wyrabiały ciasto, wałkowały i wycinały swoje kluski.

Od historii do tradycji
wtorek, 04 grudnia 2018 19:00

001 19 listopada uczniowie klasy IIIa i IIb wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Lublina Zwiedzanie miasta rozpoczęli od wzgórza zamkowego na którym spotkali się z przewodnikiem. Na dziedzińcu zamkowym zobaczyli najstarszą XIII wieczną budowlę zwaną donżonem. Następnie drogą królewską przez Bramę Grodzką przeszli na Plac po Farze, pod Trybunał Koronny, Wieżę Trynitarską do Archikatedry. Na szlaku dowiedzieli się skąd wziął się koziołek w herbie Lublina, poznali legendę o Sądzie diabelskim oraz o Kamieniu nieszczęścia.

Wycieczka IVa do Lublina
wtorek, 04 grudnia 2018 18:52

01        Uczniowie klasy IV A wraz z wychowawczynią p. Agatą Małek oraz p. Iwoną Grzywną uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Odwiedzili popularny park trampolin Mania Skakania oraz kręgielnię. Park trampolin dostarczył uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Pod okiem instruktora można było korzystać z szeregu atrakcji, m.in. trampolin sportowych, tyrolek oraz basenów wypełnionych gąbkami.

Euroweek – szok kulturowy
środa, 07 listopada 2018 20:44

4926 października uczniowie klas 6, 7, 8 i 3 gimnazjum wraz z opiekunami panią Dominiką Kura, Panią Dorotą Szewczak i Panem Piotrem Galińskim wyjechali na obóz edukacyjny Euroweek do Międzygórza w Kotlinie Kłodzkiej.

Zajęcia były prowadzone były w języku angielskim w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Fundacji Euroweek.

BOMBOWA WYCIECZKA II C
środa, 07 listopada 2018 09:06

15      Dnia 29 października uczniowie klasy II c pod opieką pani Renaty Kwiecień i s. Ireny Kocieł wybrali się na wycieczkę do Sandomierza i Nowej Dęby. Zwiedzanie Sandomierza rozpoczęli od Starówki, na której podziwiali Ratusz z zegarem słonecznym oraz przepiękne kamieniczki. Kolejne kroki skierowali do Zbrojowni Rycerskiej Ziemi Sandomierskiej, w której spotkali niezapomnianego rycerza Łukasza.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>