Dzień Patrona szkoły
sobota, 20 października 2018 06:39

38„Pierwszoplanowa misja szkoły (...) polega na wychowaniu dziewcząt i chłopców, którzy w przyszłości będą umieli oddać swoje najlepsze zdolności dla dobra społeczeństwa. Nauczyciele i wychowawcy mają nie tylko zapewnić uczniom wysokiej jakości wykształcenie, ale winni też wpajać im wartości moralne i duchowe o fundamentalnym znaczeniu w życiu każdego człowieka.”

Takie słowa ojca świętego Jana Pawła II do zgromadzonych 16 października 2018 roku skierowała dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie podczas uroczystości „Dnia Patrona” połączonej z trzynastą rocznicą nadania placówce imienia.

W uroczystości, która rozpoczęła się mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Franciszka Ksawerego i była kontynuowana w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, udział wzięli: ksiądz prałat - Henryk Kapica, ks. Robert Włosek, ks. Dariusz Borowski, sekretarz miasta – pan Krzysztof Gałan, pani Bożena Dąbrowska  - przewodnicząca Rady Rodziców oraz bardzo licznie zebrani rodzice, grono pedagogiczne, pracownicy administracyjno-obsługowi, dzieci i młodzież.

W swoim przemówieniu dyrektor szkoły - pani Alicja Kasprzak- Żeżuła podkreśliła, ze Patron – Jan Paweł II jest dla uczniów i pracowników autorytetem i przewodnikiem, którego idee i przekonania są konsekwentnie realizowane niezależnie od osobistych przekonań i światopoglądu. Najwybitniejszy Polak – święty Jan Paweł II jest doskonałym wzorem dla dzieci i młodzieży. Rokrocznie w szkole jest opracowywany plan działań edukacyjno-wychowawczych zmierzających do przybliżenia sylwetki Patrona, propagowania idei nauki głoszonej przez niego, wzbogacania księgozbioru biblioteki szkolnej, odwiedzania miejsc związanych z jego życiem i działalnością. Każda klasa podejmuje konkretne zobowiązania, nawiązujące do postaw propagowanych przez Jana Pawła II.

Spotkanie w szkole było okazją do podsumowania prowadzonych konkursów poświęconych Patronowi szkoły, a były to: „Szkolny turniej wiedzy i umiejętności - wielki Polak – Jan Paweł II”; konkurs plastyczny dla uczniów i przedszkolaków – „Jan Paweł II i dzieci”; międzyszkolny konkurs na komiks pod hasłem „Moje spotkanie z Janem Pawłem II”; konkurs wiedzy o życiu i działalności świętego Jana Pawła II. Laureaci otrzymali zasłużone nagrody.

Pani dyrektor życzyła młodzieży i nauczycielom, by nadal podążali wskazaną nam, niełatwą, ale dobrą drogą, by święty Jan Paweł II na zawsze pozostał symbolem miłości, piękna, siły, tolerancji, umiejętności wybaczania, sprawiedliwości i ogromnej wiedzy.

Gratulacje i życzenia złożyli także ks. dziekan Henryk Kapica i pan Krzysztof Gałan.

0102030405060708091011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162