Uroczystości
Świętujemy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
wtorek, 27 listopada 2018 17:23

hymn drogi wolnosci16    W piątek 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 100-ej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W związku z Dniem Niepodległości Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zaprosiły wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. Celem było pobicie rekordu liczby osób śpiewających hymn w tym samym momencie w różnych miejscach. Dlatego też 9 listopada cała społeczność szkoły (591 uczniów wraz z nauczycielami) zebrała się o godz. 10.45 w sali gimnastycznej, aby o godz. 11.11 zaśpiewać 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Ślubowanie klas I
środa, 24 października 2018 13:08

09Dnia 17 października w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych. Ciekawą część artystyczną, podczas której mieli możliwość wykazania się również pierwszoklasiści przygotowali uczniowie z klasy II B i III A pod kierunkiem pań Jolanty Wołos oraz Barbary Chlebuś.

Akcja „100 KARTEK NA 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI” – zakończona!
środa, 24 października 2018 11:43

22W okrągłą rocznicę odzyskania niepodległości, uczniowie „Czwórki” przyłączyli się do akcji „100 KARTEK NA 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI”. Odbywała się ona w ramach ogólnopolskiej kampania „BohaterON – wyślij kartkę do powstańca warszawskiego”. Do tego patriotycznego przedsięwzięcia przystąpili nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz ich rodzice. Razem udało się nam wysłać 141 kartek.

Dzień Patrona szkoły
sobota, 20 października 2018 06:39

38„Pierwszoplanowa misja szkoły (...) polega na wychowaniu dziewcząt i chłopców, którzy w przyszłości będą umieli oddać swoje najlepsze zdolności dla dobra społeczeństwa. Nauczyciele i wychowawcy mają nie tylko zapewnić uczniom wysokiej jakości wykształcenie, ale winni też wpajać im wartości moralne i duchowe o fundamentalnym znaczeniu w życiu każdego człowieka.”

Takie słowa ojca świętego Jana Pawła II do zgromadzonych 16 października 2018 roku skierowała dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie podczas uroczystości „Dnia Patrona” połączonej z trzynastą rocznicą nadania placówce imienia.

Nasz dąb „KAROL”
piątek, 19 października 2018 09:21

1212 października delegacja uczniów w sładzie: Julia Podgórska z kl. VIIIc i Patryk Bracha z kl. IIIb gimnazjum wraz z opiekunem: panią Moniką Skrzypą uczestniczyła w obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą polową przy ulicy Rybiej nad Wieprzem. Po przemówieniach licznie zaproszonych gości nastąpiła część kulminacyjna.

Wrzesień – naukę czas zacząć
poniedziałek, 10 września 2018 08:45

023 września rozpoczął się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II kolejny rok szkolny 2018/2019. Koniec wakacji to pożegnanie z beztroską, zabawą, podróżami. To początek wytężonej pracy i nauki, ale także miłych spotkań z koleżankami i kolegami, czas nowych znajomości i przyjaźni.