Działania profilaktyczne
„J” jak jajko…
czwartek, 31 stycznia 2019 10:50

01Dzieci z kl. I A każdego dnia uczą się czytać i pisać oraz zdobywają wiele innych umiejętności. Ostatnio poznały literę „J” – jak jajko. Była to doskonała okazja, aby na kolejne „śniadanie z mocą” zrobiły pastę jajeczną ze szczypiorkiem. To zadanie było prawdziwym wyzwaniem. Obieranie jajek, mieszanie pasty, przygotowanie kanapek to tylko niektóre umiejętności, jakie towarzyszyły przygotowaniu szkolnego posiłku. Po zabawie w kucharzy wszyscy zjedli pyszne śniadanko, które smakowało o wiele bardziej niż w domu, bo było samodzielnie przygotowane. Jednocześnie uczniowie przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania i właściwego zachowania przy stole.

Zachowaj Trzeźwy Umysł - Podsumowanie
piątek, 21 grudnia 2018 20:56

0121 grudnia odbyło się tradycyjne podsumowanie działań profilaktycznych prowadzonych w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018” i inaugurujących działania prewencyjno edukacyjne w ramach kampanii „Żyj Normalnie”. Zgodnie ze świątecznym zwyczajem p. Dyrektor wraz z pełnomocnikiem Burmistrza do spraw Profilaktyki przy Urzędzie Miasta w Krasnymstawie – p. Alicją Grabiec, wręczyła upominki dla klas piątych, którzy w tym roku wezmą udział w programie. Dla wszystkich uczestników programu Urząd Miasta ufundował prezent: piórnik z wyposażeniem, notatnik i elementy odblaskowe.

Smacznie, zdrowo, kolorowo
środa, 31 października 2018 11:20

05      Realizując w październiku tematykę związaną z sadem i ogrodem uczniowie z klasy II c poznali wartości odżywcze owoców i warzyw, a także uświadomili sobie ich rolę w codziennej diecie. Przygotowali prezentacje na temat wybranych owoców i warzyw, wychwalali ich walory zdrowotne, sposoby wykorzystania i korzyści z ich spożywania.

emo 7

Dzień emotikona - przesyłamy dobre emocje!

- fotorelacja -

Pomóż dzieciom przetrwać zimę - EDYCJA 2018
czwartek, 09 listopada 2017 10:32

pdpz

W listopadzie kolejny raz włączamy się w działania charytatywne prowadzone w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. W szkole już zarejestrowaliśmy Terenowy Sztab Akcji - mamy nurmer 155. Przypominamy, że akcja organizowana przez Główny Społeczny Komitet Organizacyjny przy Polskim Radio S.A. i Telewizji Polskiej S.A. oddział w Lublinie. Honorowy patronat nad akcja objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.