Działania profilaktyczne
Bezpiecznie na wsi
środa, 20 marca 2019 08:23

01W poniedziałek 18.03.2019r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem KRUS – panem Piotrem Padzińskim na temat: „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Pogadanka dotyczyła pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich. Dzieci obejrzały również film animowany informujący o bhp w gospodarstwie rolnym.

ŚNIADANIE DAJE MOC – z rzeżuchą!
piątek, 15 marca 2019 10:53

16Dzieci z klasy I A kolejny raz brały udział w akcji Śniadanie Daje Moc. Tym razem samodzielnie wykonywały kanapki na śniadanie, które posypały rzeżuchą z własnej hodowli. Świeża rzeżucha jest uznawana za prawdziwą skarbnicę witamin: A, C, K, B2, B6 i kwasu foliowego oraz składników mineralnych: wapnia, żelaza, magnezu, potasu, jodu, miedzi i manganu. Takie zdrowe kanapki dały dzieciom moc do zabawy na cały dzień.

Zimowisko 2019
czwartek, 07 marca 2019 07:19

32

W dniach od 11 do 15 lutego w naszej szkole odbywało się zimowisko dla uczniów klas I- IV SP. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach po 15 uczestników. Pierwsza grupa znajdowała się pod przewodnictwem Pani Lucyny Kłosowskiej – Raczyńskiej, a druga pod okiem Pana Grzegorza Madei. Pieczę nad organizacją i realizacją programu wypoczynku zimowego dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krasnymstawie objęła Pani Elwira Tubilewicz.

PÓŁMETEK ROKU SZKOLNEGO.
czwartek, 28 lutego 2019 22:38

10 W środę, 27 lutego 2019 odbył się apel zorganizowany przez Samorząd Uczniowski podsumowujący pracę w I półroczu klas IV-VIII SP i III Gim. Prowadzącymi byli: Zuzanna Kucharczyk i Maciej Pociński oraz Adrianna Dras i Dominik Ptak. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapoznali, zgromadzonych na apelu uczniów z wynikami klasyfikacji za     I półrocze roku szkolnego 2018/2019.

"Dobrze cię widzieć! Bądź bezpieczny na drodze"
czwartek, 28 lutego 2019 07:34

07       Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II uczestniczy w ogólnopolskim programie "Dobrze cię widzieć! Bądź bezpieczny na drodze", który realizowany jest we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości, a jego głównym celem jest ochrona dzieci przed wypadkami drogowym. Bezpieczeństwo naszych uczniów jest dla nas priorytetem.

„J” jak jajko…
czwartek, 31 stycznia 2019 10:50

01Dzieci z kl. I A każdego dnia uczą się czytać i pisać oraz zdobywają wiele innych umiejętności. Ostatnio poznały literę „J” – jak jajko. Była to doskonała okazja, aby na kolejne „śniadanie z mocą” zrobiły pastę jajeczną ze szczypiorkiem. To zadanie było prawdziwym wyzwaniem. Obieranie jajek, mieszanie pasty, przygotowanie kanapek to tylko niektóre umiejętności, jakie towarzyszyły przygotowaniu szkolnego posiłku. Po zabawie w kucharzy wszyscy zjedli pyszne śniadanko, które smakowało o wiele bardziej niż w domu, bo było samodzielnie przygotowane. Jednocześnie uczniowie przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania i właściwego zachowania przy stole.

Zachowaj Trzeźwy Umysł - Podsumowanie
piątek, 21 grudnia 2018 20:56

0121 grudnia odbyło się tradycyjne podsumowanie działań profilaktycznych prowadzonych w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018” i inaugurujących działania prewencyjno edukacyjne w ramach kampanii „Żyj Normalnie”. Zgodnie ze świątecznym zwyczajem p. Dyrektor wraz z pełnomocnikiem Burmistrza do spraw Profilaktyki przy Urzędzie Miasta w Krasnymstawie – p. Alicją Grabiec, wręczyła upominki dla klas piątych, którzy w tym roku wezmą udział w programie. Dla wszystkich uczestników programu Urząd Miasta ufundował prezent: piórnik z wyposażeniem, notatnik i elementy odblaskowe.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>