Akcje charytatywne
POZNAJEMY ZAWÓD PIELĘGNIARKI
poniedziałek, 13 maja 2019 08:49

14W klasie II c odbyła się specjalna lekcja. Przeprowadziła ją mama Ali, która jest pielęgniarką w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej. Pani Karolina Staszak opowiedziała nam o odpowiedzialnej pracy pielęgniarki, na czym ona polega, o chorobach nękających dzieci oraz pobycie małych pacjentów w szpitalu. Wyjaśniła dlaczego pielęgniarki na oddziałach dziecięcych mają kolorowe stroje.

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2018 - zbiórka w szkole zakończona!
czwartek, 03 stycznia 2019 09:14

PDPZ-logo

W listopadzie i na początku grudnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny czynnie włączyli się do udziału w akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Wielka zbiórka na rzecz potrzebujących rodzin organizowana jest co roku przez Główny Społeczny Komitet Organizacyjny przy Polskim Radio S.A. i Telewizji Polskiej S.A. oddział w Lublinie. Podobnie jak w roku ubiegłym honorowy patronat nad zbiórką objęła: małżonka Prezydenta RP - Agata Kornhauser-Duda, a duchowy - ks. Abp Stanisław Budzik

Dziękujemy Wszystkim

za pomoc i udział w świątecznym kiermaszu charytatywnym

Dim lights

Więcej niż zobowiązanie
wtorek, 18 grudnia 2018 10:56

5Jednym z papieskich zobowiązań uczniów kl. I A było samodzielne wykonanie kartek świątecznych i napisanie życzeń dla dzieci z Domu Dziecka w Krasnymstawie. Jednak dziecięca wrażliwość na los innych ludzi jest o wiele większa. Uczniowie z kl. I A do kartek z życzeniami dołożyli słodycze i tak świąteczna niespodzianka trafiła w poniedziałek do najbardziej potrzebujących dzieci.

Dzielimy się sercem
wtorek, 11 grudnia 2018 13:47

heart

Zbliża się magiczny czas, w którym dzielimy się z innymi, jesteśmy dla siebie mili i serdeczni. Ten tradycyjny moment jest ważny szczególnie dla dzieci. Dlatego też uczniowie klasy II A wybrali się z wizytą do Domu Dziecka aby podzielić się z kolegami zabawkami, książkami, grami i słodyczami. Atrakcją dla najmłodszych było wysłuchanie fragmentów ulubionych bajek w wykonaniu kolegów z IIA . To spotkanie na długo pozostanie w pamięci obdarowanych i darczyńców.

JD

mp

Marzycielska Poczta narodziła się pod koniec 2009 roku.

Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.

Na co więc czekasz?

Zobowiązania na Dzień Patrona
poniedziałek, 15 października 2018 14:35

Tradycyjnie, z okazji Dnia Patrona, uczniowie naszej szkoły podjęli rozmaite zobiwiązania. Są to działania charytatywne, artystyczne lub szkolne. W tym roku prezentują się one następująco:

Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>