Niecodzienna lekcja w I c
poniedziałek, 18 czerwca 2018 13:22

5       Dnia 15 czerwca w klasie I c pojawił się niecodzienny gość. Była nim Jadee, studentka z Chin, która poprowadziła ciekawe i interesujące zajęcia. Podczas spotkania Jadee opowiedziała o sobie i swoim kraju. Mówiła m.in. o tym, jak wygląda nauka w jej kraju, o potrawach i sposobach ich przygotowania, o zasadach chińskiej kaligrafii. Zapisała po chińsku imiona dzieci, uczniowie poznali kilka słów i zwrotów w języku chińskim. Swoją opowieść Jadee urozmaiciła chińską bajką o Księżycu.

Spotkanie przyczyniło się do poznania przez uczniów egzotycznej kultury Chin i na pewno wywarło duże wrażenie na dzieciach, które z uwagą i zaciekawieniem słuchały zaproszonego gościa. Zajęcia były też okazją do porozmawiania z gościem po angielsku.

Bardzo dziękujemy pani Ewie Łubińskiej, mamie Emilki , za zorganizowanie spotkania oraz nieocenioną pomoc podczas tłumaczenia z języka angielskiego, którym posługiwała się Jadee.

R.K.