Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

W królestwie książek: pierwsza wizyta w bibliotece
Wpisany przez Administrator
środa, 25 października 2017 15:19

03       Osiemnastego października w gościnne progi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie zawitali uczniowie klasy I c. Dzieci uczestniczyły w zajęciach zapoznawczych z biblioteką. Dzięki pani bibliotekarce dowiedziały się, jakie są zasoby biblioteczne i jak można z nich korzystać. Poznały także zasady wypożyczania i szanowania książek. Wysłuchały opowiadania o małej dziewczynce, która nie chciała zostać księżniczką. Rozwiązywały zagadki literackie. Obejrzały książki wchodzące w skład księgozbioru ogólnego i podręcznego.

Różnego rodzaju słowniki, kolorowe encyklopedie i leksykony bardzo je zainteresowały. Jednak największym powodzeniem wśród przyszłych czytelników cieszyła się literatura dla dzieci i młodzieży. Z entuzjazmem przeglądały bogato ilustrowane książki o różnej tematyce. Wśród nich ogromne zainteresowanie wzbudziły pozycje na temat różnych ras zwierząt. Niezwykle ciekawe okazały się również książki o charakterze edukacyjnym z różnych dziedzin wiedzy tj.: kosmos, przyroda, technika, historia.

          Dla wielu była to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta w bibliotece. Niektórzy postanowili tu wrócić po swoje ulubione książki.

R.K.

0102030405060708091011121314

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone