Bibliotekarze proszą o wsparcie
środa, 11 października 2017 07:43

Plakat wspolne czytanie

Krasnostawska biblioteka zgłosiła swój udział w internetowym konkursie „Przerwa na wspólne czytanie” Kinder Mleczna Kanapka. Od 2 października do końca miesiąca można raz dziennie głosować na naszą bibliotekę, co zwiększa szansę wygrania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez organizatora akcji. Placówki, które zdobędą największą liczbę głosów otrzymają zestawy 250 książek dziecięcych oraz dwie wygodne pufy przeznaczone do wspólnego czytania.

Nagrody zostaną włączone do księgozbioru, tak by mogły służyć wszystkim najmłodszym czytelnikom. Aby pomóc:

• zarejestruj się
  • zagłosuj na Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie  w konkursie „Przerwa na wspólne czytanie”.

Jak zapewniają pomysłodawcy konkursu czytanie rozwija język dziecka i jego wyobraźnię, a także uczy empatii i pozytywnych zachowań. Wspólne czytanie pogłębia relację rodzica z dzieckiem, sprzyja budowaniu bliskości i umożliwia twórcze spędzanie wolnego czasu.

Głosowanie kończy się 31 października, a lista zwycięzców zostanie ogłoszona tydzień później.