Wycieczki i rajdy
Zakopane, Zakopane, słońce, góry i …my!
środa, 18 października 2017 10:24

005  " Już nie znikną góry z twoich wspomnień
Oczy ikon, nieprzetarty szlak.
Szumu jodeł nie da się zapomnieć,
Będziesz do nich wracał w swoich snach."

Klasa IIIb gimnazjum wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Narysuj swoje prawa” i zajęła III miejsce. Nagrodą była wycieczka do Zakopanego dofinansowana w 30% przez organizatora, czyli Fundację „Hotele Polskie Dzieciom”.

Jesienne wędrowanie
środa, 11 października 2017 18:26

3327 września uczniowie kl. III B i III C pod opieką nauczycieli: pani Marii Liśkiewicz, pani Małgorzaty Wróbel i pana Grzegorza Madei byli na jesiennym rajdzie w lesie, w Jaślikowie. Dzieci wędrowały ścieżką dydaktyczną „Wodny Dół”. Podziwiały osobliwości przyrodnicze rezerwatu. Obserwowały rośliny, ptaki i inne zwierzęta. Pod czujnym okiem pana Grzegorza i z atlasem w ręku uczyły się o runie leśnym, szczególnie o grzybach. Dowiedziały się, jak mogą chronić las przed zniszczeniem.

Teatr Muzyczny i wystawa LEGO
wtorek, 10 października 2017 15:27

Lego 0128 września klasa III A wybrała się na wycieczkę do Lublina. Ciekawym wydarzeniem okazała się wizyta w Teatrze Muzycznym. Oglądając spektakl ,,Kot w butach’’ dzieci podziwiały wyszukane stroje bohaterów, barwną scenografię i umiejętności wokalne aktorów. Obcowanie ze sztuką wywarło na dzieciach wiele pozytywnych emocji. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy klocków LEGO.

Biegi sztafetowe
poniedziałek, 09 października 2017 10:44

Biegi sztafetowe

29.09.2017 r. odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci (uczniowie z klas IV - VI szkoły podstawowej). W rywalizacji wzięły udział 6-cio osobowe drużyny dziewcząt  z 12 szkół powiatu krasnostawskiego. Reprezentacja dziewcząt pod opieką p. Romana Łukaszewskiego w składzie: Anna Błaszczak, Kornelia Sędłak, Zofia Lewandowska, Irena Bojarczuk z klasy V C, Julia Kołodziej, Emanuela Chmiel z klasy VI A - zajęła  III miejsce.

Gratulujemy.