Logo

dziennik
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 
Rowerem przez nasz mały świat
Wpisany przez Administrator
piątek, 29 września 2017 19:39

        1728 września bardzo liczna reprezentacja naszej „Czwórkowej” młodzieży uczestniczyła w rajdzie rowerowym organizowanym przez krasnostawskie koło PTTK  pod hasłem „CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE”. Oprócz nas, w rajdzie wzięli udział nasi starsi koledzy i koleżanki z Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i nr 2 w Krasnymstawie. Wśród nich, co cieszy – nasi ubiegłoroczni absolwenci. Naszą grupę rowerowych turystów prowadzili: p. T. Laskowska, ks. R. Włosek i p. P. Galiński. Oczywiscie ekipa z Czwórki była... najbardziej liczna :)

     Trasa rajdu została idealnie dobrana do naszych możliwości: Krasnystaw – Rońsko Kolonia - (odcinek trasy Green Velo) - Namule - Wielobycz – Białka - Krakowskie Przedmieście - Krasnystaw. Długość trasy około 35 km. Po drodze podziwialiśmy wspaniałe widoki i słuchaliśmy ciekawostek geograficzno - historycznych opowiadanych przez naszego przewodnika. Na koniec obowiązkowe ognisko, konkurencje sportowe z nagrodami i tradycyjna turystyczna iskierka. Rajd ukończyli wszyscy uczestnicy, choć górzyste i błotniste odcinki mocno dawały sie we znaki. Brawa za wytrwałość!

CELE RAJDU:

  • propagowanie turystyki rowerowej i krajoznawstwa
  • poznanie walorów turystycznych Ziemi Krasnostawskiej
  • zdobywanie punktów do odznak krajoznawczych
  • integracja młodych turystów

 

Rajd zaliczamy do bardzo udanych, z niecierpliwością czekamy na obiecany przez PTTK rajd pieszy.

 

01020304050607080910111213141516171819

 

 
© 2010 Zespół Szkół nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone