Wydarzenia 2017 / 2018
Drogi Wolności - uświetniamy koncertem wystawę plenerową przygotowaną w naszym mieście przez Instytut Pamięci Narodowej
piątek, 15 czerwca 2018 15:17

05     14 czerwca   w Rynku Miejskim odbyło się otwarcie ekspozycji przedstawiającej wydarzenia i fakty historyczne powiązane z I wojną światową oraz rocznicą 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Na planszach przybliżone zostały między innymi historie życia "Ojców niepodległości" - m.in. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego

Kajakiem po Roztoczu
środa, 13 czerwca 2018 13:14

17Dnia 6 czerwca 2018r. klasa III B gim. wraz z wychowawcą p. Joanną Kurek oraz opiekunami p. Piotrem Galińskim i p. Grzegorzem Madeją wybrała się na wycieczkę do Zwierzyńca.

„Odlotowa wycieczka” do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i Farmy Iluzji w Mościskach
środa, 13 czerwca 2018 12:40

10  Dnia 6 czerwca uczniowie klasy I c, III a i IV b wybrali się na „odlotową wycieczkę”. Pierwszym jej etapem było zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Tutaj w sali wystawowej wysłuchali ciekawego opowiadania o historii oraz współczesności polskiego lotnictwa wojskowego. Na ekspozycjach wewnętrznych obejrzeli elementy uzbrojenia i budowy samolotów, a także różnorodne dokumenty, mapy, fotografie, mundury, odznaki lotnicze i pamiątki.

MATEMATYCZNE ASY
poniedziałek, 11 czerwca 2018 22:17

01Matematyka towarzyszy nam w każdej sytuacji. W sklepie na zakupach, w banku podczas płacenia rachunków , przy mierzeniu czy ważeniu. Bez matematyki nie moglibyśmy funkcjonować. Stąd tak ważne jest, by już od najmłodszych lat posiąść wiedzę z tej dziedziny. Problemów z matematyką nie mieli uczestnicy Szkolnego Konkursu Matematycznego „As Matematyki”, zorganizowanego dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej.

KRAKÓW – ZAKOPANE II B JUŻ ZNANE!
poniedziałek, 11 czerwca 2018 20:37

0128 maja br. uczniowie klasy 2b gimnazjum i kilka osób z klasy 2a i 3a wyjechało na trzydniową zieloną szkołę do Zakopanego i Krakowa. W zastępstwie pani Anity Iwanickiej- Kulibab kierownikiem wycieczki była pani Dominika Kura, oprócz niej naszymi opiekunami byli pan Grzegorz Madeja i pani Teresa Kubina.

Po zbiórce o godzinie 7.00 na parkingu PSP nr 4 i długiej jeździe autokarem, około 15.40 dotarliśmy do pierwszego punktu wycieczki po Zakopanem - Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Dokładnie obejrzeliśmy kościół i niesamowitą kaplicę oraz piękne witraże, a następnie udaliśmy się na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Pilot wycieczki opowiedział nam o pochowanych tam historycznych postaciach, po czym skierowaliśmy się w stronę Krupówek, gdzie mieliśmy godzinę wolnego czasu.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>