Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Imieniny poety
Wpisany przez Administrator
wtorek, 09 maja 2017 12:43

     78 maja imieniny obchodzi Stanisław. Z tejże okazji uczniowie Gimnazjum nr 4 otrzymali zaproszenie na nietypowe imieniny lokalnego poety Stanisława Bojarczuka. Uroczystość odbyła się w Dworku Starościńskim. Młodzież, słuchając wykładu dr Zuzanny Guty „Strony sonetu. Bojarczuk jako sonetopisarz”, utrwaliła wiedzę na temat tego gatunku literackiego. Następnie uczniowie poznali historie nieznane z życia poety, ciekawie opowiedziane przez regionalistę - doktora Leszka Janeczka. Wiele elementów dotyczących biografii lokalnego sonetopisarza przekazała również wnuczka, pani Krystyna Hus.

Dodatkową atrakcją była wystawa fotograficzna pod hasłem” Krasnystaw Stanisława Bojarczuka – Genus loci kresowego partykularza”.

Wszyscy uczniowie otrzymali na pamiątkę egzemplarz sonetów poety „Linie liryki”, a niektórzy nawet z dedykacją wnuczki Stanisława Bojarczuka.

MS

123456789

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone