Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Witaj Warszawo!
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 12:29

 12W dniu 4 kwietnia 2017 roku, dzięki życzliwości Pani Teresy Hałas, Posłanki RP, uczniowie klasy Va wraz z Panią Dyrektor Alicją Kasprzak- Żeżułą oraz opiekunami: Sylwią Szymańską, Agnieszką Rybczyńską- Manachiewicz, Eweliną Głuchowską  uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.  

Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Sejmie, gdzie mogliśmy zobaczyć sale posiedzeń Senatu i Sejmu, hall główny, Salę Kolumnową, Korytarz Marszałkowski, a także odwiedzić pomieszczenia, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy historyczne już dziś laski marszałkowskie.

Nasze poruszenie wywołał widok tablicy upamiętniającej polityków, którzy zginęli podczas katastrofy lotniczej 10 września 2010 roku .W tle tablicy zobaczyliśmy flagę polską, która znajdowała się na pokładzie samolotu w dniu tej wielkiej tragedii narodowej.

Wiele radości dostarczyła nam możliwość  zasiadania na widowni Senatu. Dotychczas znaliśmy gmachy obu Izb  tylko z telewizji.

Pani przewodnik zapoznała nas z historią polskiego parlamentu. Dowiedzieliśmy się, jak przebiega proces legislacyjny. Kończąc wycieczkę po Sejmie, mieliśmy przyjemność spotkać się z Panią Małgorzatą Sadurską, Szefową Kancelarii Prezydenta.

Niesamowitym przeżyciem dla wszystkich uczestników wycieczki była możliwość zjedzenia obiadu w restauracji sejmowej, gdzie można było spotkać wiele ciekawych osób ze świata polityki.

Kolejnym punktem naszego wyjazdu było zwiedzanie Warszawy, które rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem i wspólnie udaliśmy się pod Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. Zwiedziliśmy część muzealną zamku, a także obejrzeliśmy projekcję multimedialną - film na temat historii i odbudowy zniszczonego podczas wojen obiektu.

Potem powędrowaliśmy na Rynek Starego Miasta, gdzie w centrum placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Niedaleko mieści się restauracja "Bazyliszek", a nad jej wejściem wisi podobizna potwora. Przewodnik opowiedział nam ciekawe legendy związane z tym miejscem. Później przeszliśmy przez ul. Piwną i Miodową i niebawem znaleźliśmy się przy Barbakanie. Mieliśmy okazję wejść do środka tej baszty i spacerować po średniowiecznych murach. Wracając w kierunku autokaru, udaliśmy się pod pomnik Małego Powstańca. by tam złożyć kwiaty oraz zapalić znicz w hołdzie powstańcom warszawskim.

    W drodze powrotnej nie zmrużyliśmy oka ani na chwilę i wszyscy dzieliliśmy się wrażeniami ze wspaniałego wyjazdu. Oglądaliśmy zdjęcia i na nowo wracaliśmy wspomnieniami do miejsc, które na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

   Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Panowała miła atmosfera. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to przepiękne miasto.

   Gorąco dziękujemy Pani Poseł ,Teresie Hałas oraz Pracownikom Biura Poselskiego za zorganizowanie oraz ufundowanie tak wspaniałego wyjazdu.

Życzymy Państwu satysfakcji z wykonywanej pracy, a także wielu sukcesów, zarówno na polu zawodowym, jak i osobistym.

                                                                    Społeczność klasy VA

0102030405060708091011121314151617181920212223242526

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone