Logo

dziennik
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 
Przedświąteczna wyprawa trzecioklasistów
Wpisany przez Administrator
piątek, 16 grudnia 2016 09:42

109 grudnia uczniowie kl. III b i III c wybrali się na wycieczkę do Sandomierza i Nowej Dęby. Celem wyprawy było poznanie najważniejszych zabytków i historii jednego z najstarszych polskich miast oraz zwiedzanie jedynego na świecie Muzeum Bombki Choinkowej.

Pierwszym etapem podróży był malowniczo położony na nadwiślańskiej skarpie – Sandomierz z gotycką Bramą Opatowską, Bazyliką Katedralną, renesansowymi kamieniczkami i Ratuszem oraz zamkiem. Uczestnicy wycieczki przekonali się, że Sandomierz jest niezwykle urokliwym miastem, gdzie czas jakby się zatrzymał, a wszechogarniający spokój, czystość i kameralność robią niesamowite wrażenie.

Kolejnym punktem wycieczki była Nowa Dęba, a właściwie główna atrakcja tej małej miejscowości jaką niewątpliwie jest Muzeum Bombki Choinkowej. To magiczne miejsce zauroczyło wszystkich swoją niesamowitą atmosferą, mnogością lśniących, kolorowych bombek o najróżniejszych kształtach. W tej niezwykłej fabryce dzieci zapoznały się z procesem tworzenia bombek. Miały okazję przyjrzeć się tradycyjnej, ręcznej produkcji tych najbardziej znanych ozdób choinkowych oraz poznać różne style ubierania choinek. Wzięły udział w warsztatach, w czasie których ozdabiały bombki wg własnego pomysłu. Na koniec mogły zobaczyć niesamowitą różnorodność  produktów sprzedawanych w przyfabrycznym sklepie oraz dokonać pamiątkowych zakupów.

Dzieci były bardzo zadowolone z pobytu w fabryce i dumne z prac wykonanych podczas warsztatów. Własnoręcznie wykonane bombki będą pamiątką na długie lata. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę świąt.

                                                                                                                   R.K.

010203040607080910111214161718192021222326272829303132333435363738394041

 
© 2010 Zespół Szkół nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone