Logo

dziennik
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 
Dzień Patrona i ślubowanie uczniów klasy I
Wpisany przez Administrator
piątek, 21 października 2016 08:07

0119 października 2016 roku społeczność naszej szkoły obchodziła jedenastą rocznicę nadania Zespołowi Szkół nr 4 imienia Jana Pawła II. Uroczystości odbyły się w kościele św. Franciszka Ksawerego oraz w budynku szkoły. Podczas celebrowanej przez ks. prałata Piotra Kimaka oraz katechetę naszej szkoły ks. Roberta Włoska mszy świętej podkreślone zostało znaczenie pontyfikatu Jana Pawła II, który zmienił bieg historii świata, przemieniając świadomość i serca setek milionów ludzi.

     Akademię w szkole rozpoczął chór „Hymnem światowych dni młodzieży”. Następnie, pani dyrektor - Alicja Kasprzak – Żeżuła powitała przybyłych gości: panią burmistrz Hannę Mazurkiewicz, pana Edwarda Kawęckiego - przewodniczacego Rady Miasta, dyrektorów miejskich zespołów szkół, panie: Marzenę Morylowską, Justynę Haładyj oraz dyrektorów zaprzyjaźnionych przedszkoli – panie: Agnieszkę Guz, Annę Mrozek, Izabelę Sawę, Małgorzatę Nowicką, dyrektora Miejskiego Żłobka – panią Barbarę Delikat, przewodniczących Rady Rodziców: panią Bożenę Dąbrowską i pana Marcina Wojewodę, absolwentów szkoły, rodziców i uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. W ciepłych i serdecznych słowach przybliżyła sylwetkę Papieża, który był „ mistrzem dialogu” i przyjacielem młodzieży.  Wicedyrektor Monika Skrzypa podsumowała konkursy prowadzone w szkole, a pani burmistrz i przewodniczący Rady Miasta wręczyli laureatom zasłużone nagrody.

     Tradycją szkoły jest uroczyste pasowanie i ślubowanie na sztandar najmłodszych uczniów w Dniu Patrona. Po złożeniu przyrzeczenia pani dyrektor pogratulowała uczniom i ich rodzicom oraz wręczyła upominki na ręce wychowawczyni pani Jolany Wołos.

     Część artystyczna w wykonaniu młodzieży zespołu pod kierunkiem pań: Doroty Szewczak i Dominiki Kury dopełniła całości.

Laureaci konkursów:

Konkurs wiedzy o papieżu - św. Janie Pawle II - dla klas gimnazjalnych

Laureaci:

Maria Bojarczuk z kl. IIb - I miejsce
Adrian Kasprzak z kl. IIb - II miejsce
Patrycja Szuryga z kl. IIa - II miejsce
Magdalena Walczyk z kl. IIIa - III miejsce

Wyróżnienia:

Martyna Łusiak z kl. IIa
Alicja Chwała z kl. IIa

Uczniów przygotował ksiądz Robert Włosek.

 Konkurs literacko - recytatorski „Jan Paweł II- Patron Rodziny” dla szkoły podstawowej

Laureaci:

Noemi Banaszkiewicz z Vb
Michał Kosmowski z Vb
Michał Zwolak z Vb
Sebastian Szwedziński z Vb
Przemysław Błaszczak z VIc

Nauczyciel przygotowujący - Anita Iwanicka - Kulibab

Adrianna Dras z VIa
Filip Szkoda z IVc
Michalina Klusek z VA
Anna Błaszczak z IVC
Szymon Głuchowski z VI a

Nauczyciel przygotowujący - Sylwia Szymańska

Martyna Łubiarz z VIB

Nauczyciel przygotowujący - Iwona Grzywna

 Konkurs literacko - recytatorski „Jan Paweł II - Papież Miłosierdzia - dla gimnazjum

Laureaci:

Adrianna Szewczuk z IIIA
Aleksandra Kowalczyk z IIIa
Magdalena Walczyk z IIIa

Nauczyciel przygotowujący - Sylwia Szymańska

Maria Bojarczuk z IIb

Nauczyciel przygotowujący - Monika Skrzypa

Kacper Szkoda z IB
Patrycja Szuryga IIa

Nauczyciel przygotowujący - Anita Iwanicka - Kulibab

 Konkurs plastyczny „Jan Paweł II w portrecie”

Laureaci ze szkoły podstawowej:

Maja Fiszer z kl. Vb
Aleksandra Suchorab z kl. Vb
Maria Pawłowska z kl. IVc

Wyróżnienia:

Kornelia Kowalczyk z kl. IVb
Hanna Magier z kl. IVb
Martyna Korszla z kl. IVc

Laureaci z gimnazjum:

Aleksandra Kowalczyk z kl. IIIa
Magdalena Wrona z kl. Ib
Gabriela Gronkowska z kl. Ib

Wyróżnienia:

Oliwia Stępień z kl. IIb
Maria Bojarczuk z kl. IIb
Gabriela Gęborys z kl. IIb

Uczniów przygotowała pani Magdalena Nawrocka.

 Konkurs plastyczny „JAN PAWEŁ II - SŁUGA MIŁOSIERDZIA” - dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej

Laureaci:

Martyna Berbeć - kl. I a  -   p. Jolanta Wołos
Łukasz Żukowski   - kl. II a  -  p. Agata Małek
Roksana Korszla - kl. II b -  p. Małgorzata Wróbel
Kinga Królikowska - kl. II c  -  p. Maria Liśkiewicz
Kacper Świstowski - kl. IIIa  -  p. Barbara Chlebuś
Iga Moń - kl.III b  -  p. Renata Kwiecień
Martyna Tkaczyk - kl.IIIc  -  p. Elżbieta Saj- Gilewska
Julia Czystowska - kl. IIId  -  p. Jolanta Dworucha

Wyróżnieni:

Dominika Papierz - kl. II b, p. Małgorzata Wróbel
Michalina Słabek - kl. II b, p. Małgorzata Wróbel
Michał Blaszczak - kl. II d, p. Grażyna Mąka
Gabriela Cichosz - kl. IIIa, p. Barbara Chlebuś
Lena Ostrowska - kl. IIIa, p. Barbara Chlebuś
Szymon Ślusarczyk - kl. IIIa, p. Barbara Chlebuś
Maja Kijuc   - kl.III b, p. Renata Kwiecień
Malwina Drabik   - kl.III b, p. Renata Kwiecień
Marcelina Kliszcz - kl.III b, p. Renata Kwiecień
Kinga Berbeć - kl. IIId, p. Jolanta Dworucha

Koordynator konkursu s. Irena Kocieł

 0102030407080910111213141516171819202223242526272930313233353637383940414243444546474849515253545556575859606162636465666768697071727374757677788081828384858687888990919293

 
© 2010 Zespół Szkół nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone