Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

„Poducha prosto z uczniowskiego serducha”
Wpisany przez Administrator
niedziela, 04 czerwca 2017 18:47

4 „Nieważne ile czynimy, 
lecz ile miłości wkładamy w czynienie tego.
Nieważne ile dajemy, 
lecz jak wiele miłości wkładamy w dawanie.”
Matka Teresa z Kalkuty

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Caritas Archidiecezji Lubelskiej - "Poducha Malucha". Jej celem było dostarczenie jak największej ilości kolorowych poduszek typu „jasiek” małym pacjentom z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, a także oddziałowi dziecięcemu  szpitala w Krasnymstawie. Wszystko po to, aby w Dnia Dziecka, na twarzach dzieci pojawił się uśmiech.

        Zebraliśmy 120 poduszek dla szpitala w Lublinie i 25 dla szpitala w Krasnymstawie. 31.05. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pojechali do Lublina i wręczyli je, z okazji Dnia Dziecka, najmłodszym pacjentom szpitala klinicznego. Zbieraliśmy poduszki od klas i pojedynczych osób, a także pieniądze na wspólny zakup. Największą kwotę zebrała klasa VB i VI A ze szkoły podstawowej oraz III A i IIB gimnazjum. Z naszej strony był to niewielki gest, a radość na twarzach najmłodszych okazała się dla nas najcenniejszym podziękowaniem. 

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazane dobro, które zawsze wraca...

Aleksandra Kowalczyk IIIA

 

zobacz też Relację TVP 3 Lublin

 

123456789

 

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone