VIVE LA FRANCE!
środa, 23 marca 2016 14:10

1317 marca uczniowie gimnazjum nr 4 uczestniczyli w obchodach Dni Kultury Francuskiej zorganizowanych przez III L.O. im. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Dwoje uczniów (laureatów eliminacji szkolnych) – Wiktoria Zwarzyńska vel Franczak z kl. III B i Adrian Kasprzak z I B uczestniczyło w międzyszkolnym konkursie wiedzowym „Kraje francuskojęzyczne na świecie”, natomiast Gabriela Gęborys z kl. IB odbierała nagrodę za zdobycie 2 miejsca w międzyszkolnym konkursie plastycznym „France sur l’affiche”.

W trakcie uroczystości uczniowie mogli obejrzeć quiz na temat Francji i Francuzów, wysłuchać prelekcji na temat francuskich świąt oraz posłuchać francuskich piosenek.

Wszyscy uczestnicy Dnia Francuskiego mogli również spróbować różnych specjałów kuchni francuskiej takich jak: sery, croissanty oraz owoce morza. Było to wspaniałe doświadczenie dla uczniów, którzy w naszej szkole uczęszczają na lekcje języka francuskiego.