Spotkanie z klasyką literatury dziecięcej
niedziela, 20 marca 2016 21:12

f-218 marca w Zespole Szkół nr 4 w Krasnymstawie uczniowie uczęszczający do świetlicy mieli możliwość obejrzenia przedstawienia „O Kasi, co gąski zgubiła”. Była to transmisja „na żywo” z Teatru Groteska w Krakowie w ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół.  Spektakl odbierany był w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

To już trzecia teatralna akcja w bieżącym roku szkolnym. Tym razem młodych odbiorców przyciągnęły: wspaniały, górski krajobraz, muzyka inspirowana góralskim folklorem, kolorowe lalki oraz rytmiczne piosenki.

Teatr dla szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. skutecznie realizuje od 2012 roku. Każdego roku liczba młodych widzów wzrasta.

Czekamy na następne transmisje!

MS

f-1f-2f-3