Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Symbole ŚDM w „Czwórce”!
Wpisany przez Administrator
sobota, 12 września 2015 16:57

 5    Dnia 3 września społeczność gimnazjum wraz z Gronem Pedagogicznym przywitała symbole Światowych Dni Młodzieży, podarowane przez papieża św. Jana Pawła II w 1984 roku, który powiedział: „Droga młodzieży, na zakończenie Roku Świętego powierzam wam znak tego Roku Jubileuszowego: Krzyż Chrystusa! Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie.”

To wydarzenie był nie tylko początkiem wędrówki krzyża po całym świecie, ale też zapowiedzią Światowych Dni Młodzieży.

     Do dziś krzyż był już obecny na wszystkich kontynentach, także w krajach doświadczanych wojnami i konfliktami. Młodzi niosą go zarówno do sanktuariów i miejsc wydarzeń religijnych, jak też tam, gdzie na co dzień potrzeba świadectwa wiary. Przy nim modlono się w miejscu zamachów na World Trade Center w Nowym Jorku i w Rwandzie borykającej się ze skutkami krwawej wojny domowej. Odwiedził siedzibę ONZ, ale też niewielkie szkoły, szpitale i więzienia.

     Od 14.04.2014 roku krzyż wraz z ikoną Maryi pielgrzymuje po polskich diecezjach, przygotowując Polskę na Światowe Dni Młodzieży.

     Nasza młodzież została zaproszona przez swoich rówieśników do wzięcia udziału w przygotowaniu się i uczestnictwie w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie 2016r. Nawiedzeniu towarzyszyła również wspólna modlitwa w intencji młodzieży oraz przygotowanie do spotkania z papieżem Franciszkiem. Wszyscy ze wzruszeniem i utęsknieniem czekają na ten moment.

R.W., M.S.

12345

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone