Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych
środa, 18 maja 2016 09:02

117 maja uczniowie klas trzecich gimnazjum, Dominika Galińska, Michał Moń i Igor Pawlak, uczestniczyli w „Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych” organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Celem Konkursu było propagowanie wiedzy na temat języków obcych oraz kultury i tradycji krajów anglo- i niemieckojęzycznych. W konkursie wzięło udział sześć drużyn z miasta i powiatu krasnostawskiego.

Uczniowie rywalizowali w różnorodnych konkurencjach: pisali dyktando w języku angielskim i niemieckim, tworzyli przysłowia w obydwu językach, zaznaczali na mapach wskazane miejsca w krajach anglo- i niemieckojęzycznych, prezentowali wybraną przez siebie znaną postać, odpowiadali na pytania w quizie wiedzowym.

Po podliczeniu punktów okazało się, że „Czwórka” zajęła drugie miejsce. Uczniowie przygotowani zostali przez Panie: Katarzynę Magier, Dorotę Szewczak i Joannę Szewczuk.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.