Julia wytańczyła nagrody!
piątek, 13 maja 2016 08:18

1     Uczennica naszej szkoły Julia Polska z kl. III b (gimnazjum), która na co dzień tańczy w Estradzie Dziecięcej Stowarzyszenia Przyjaciół Tańca w Chełmie, została laureatką wojewódzkich konkursów tanecznych. 7 maja Julia wzięła udział w XVII Wojewódzkim Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych zorganizowanym przez MDK w Puławach. Festiwal jest organizowany pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starosty Puławskiego.

Uczennica zaprezentowała się w dwóch choreografiach : autorskiej „Nieprzekraczalna granica” (kategoria solista 16-20 lat) oraz w układzie „Gniew” (choreograf p. Renata Jakimiuk) z grupą Allegro (grupa reprezentacyjna Estrady Dziecięcej). W kategorii solistów Julia zdobyła II nagrodę , zaś z grupą uplasowała się na III miejscu.

29 kwietnia w sali koncertowej Radia Lublin Julia odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w VI Wojewódzkim Konkursie Artystycznym 7 Talent (kat. taneczna). Konkurs został zorganizowany przez VII LO w Lublinie, patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty, Educatores Lubelskie Stowarzyszenie Nauczycieli.

Zdjęcia dzięki uprzejmości p. Anity Marciniewicz – Wanarskiej (Fotografika).