Świętujemy prawa dzieci !!!
środa, 25 listopada 2015 11:10

prawa dziecka

20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto upamiętnia rocznicę uchwalenia  przez  Zgromadzenie  Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka, zwanej również " Światową Kostytucją Dzieci". Ideą konwencji jest traktowanie dziecka jako obywatela oraz podmiotu prawa.

Społeczność naszej szkoły również uczciła to święto. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali audycję, w której przypomnieli ideę święta oraz treść praw dziecka,a na II piętrze powstała gazetka na ten temat.

Na parterze szkoły zostały wystawione antyramy z najważniejszymi zapisami konwencji, z którymi mogli się zapoznać młodsi uczniowie i ich rodzice. Tam również można było obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą praw dziecka.Ogłoszono także konkurs plastyczny pt. " Prawa dziecka w moich oczach"

Nauczyciele również włączyli się w świętowanie praw dziecka - tego dnia uczniowie nie byli pytani, nie pisali sprawdzianów ani kartkówek, nie zadano im żadnej pracy domowej na weekend !!!

Uczniowie organizujący święto - Katarzyna Dudek, Julia Jaworska, Karolina Stasieczek i Michał Bojarczuk pracowali  wspolnie z opiekunami  samorządu - Dorotą Brodzik i Eweliną Głuchowską oraz psychologiem Piotrem Galińskim.