Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

ŚNIADANIE DAJE MOC w klasie II „b”.
Wpisany przez Administrator
środa, 28 października 2015 11:28

         04 Wraz z nowym rokiem szkolnym wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej została wznowiona edycja programu profilaktycznego ŚNIADANIE DAJE MOC. Uczniowie raz w miesiącu pod bacznym okiem swojej wychowawczyni pani Jadwigi Skrzypek samodzielnie przygotowują drugie śniadanie.

         We wrześniu były to smaczne, zdrowe, apetyczne i kolorowe kanapeczki, a tym razem w pełni jesieni przyszła pora na surówki i sałatki warzywno – owocowe. Uczniowie zanim przystąpili do wykonania surówki poznali wartości odżywcze warzyw i owoców, zapoznali się z piramidą żywieniową, określili potrzebną ilość warzyw i owoców w codziennej diecie, poznali wybrane przepisy na sałatki oraz poznali zasady higienicznego i bezpiecznego przygotowania ich. Wreszcie przyszła pora na wykonanie swojej ulubionej sałatki. Wszyscy z zapałem i z zaangażowaniem przystąpili do pracy, a na koniec z ogromnym apetytem skonsumowali smaczne i bardzo zdrowe sałatki warzywno – owocowe.

     Uczniowie z niecierpliwością oczekują na kolejne ŚNIADANIE, które DAJE wszystkim MOC!

010203040506070809101112131415

RS

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone