Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Uczniowie Czwórki sprzątają świat.
Wpisany przez Administrator
środa, 30 września 2015 13:34

 clean up the world    24 września 2015 roku w godzinach 10:00 – 12:00 już po raz kolejny uczniowie klas piątych z Zespołu Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”.

 

 

     Akcja ta jest częścią kampanii międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

     Przed wyjściem w teren, uczniowie zostali zaznajomieni z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, otrzymali worki i rękawiczki. Tak przygotowani wyruszyli sprzątać przydzielone tereny( osiedle Piłsudskiego).

     Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie. W sprzątaniu wzięło udział 61 uczniów wraz z wychowawcami i już po niespełna dwóch godzinach zapełniono zebranymi odpadami po 2 worki na szkło, papier i plastik. Efekty przeprowadzonej akcji można było dostrzec gołym okiem! Po dwóch godzinach wytężonej pracy, uczniowie klas piątych, spotkali się w szkolnej stołówce gdzie czekały na nich gorące kiełbaski.

     Należy wspomnieć o dużym wsparciu jakiego udzielił nam i tym razem Urząd Miasta Krasnystaw, który przekazał worki na zbiórkę śmieci, jednorazowe rękawice, oraz zapewnił dla uczniów poczęstunek.

     Dziękujemy serdecznie za udział i zaangażowanie wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji!

0102030405060708

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone