Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

„Bądź kumplem, nie dokuczaj!” - Super akcja w Czwórce !
Wpisany przez Administrator
środa, 25 maja 2016 20:57

           3

     W dniach od 16 do 20 maja w Zespole Szkól nr 4 w Krasnymstawie przeprowadzono akcję „Bądź kumplem, nie dokuczaj!” Samorząd Szkolny zaplanował działania wpisujące się w kampanię społeczną uruchomioną przez Cartoon Network oraz szkolny program wychowawczy. Celem akcji było:

  • uświadomienie uczniom, jak krzywdzące mogą być niekoleżeńskie zachowania
  • zachęcanie do reagowania na takie zachowania
  • promowanie przyjaznych postaw koleżeńskich

       W ramach akcji odbyły się następujące przedsięwzięcia:

  • zamówiono plakaty z Kodeksem Kumpla, które otrzymała każda klasa w szkole, plakaty zostały wyeksponowane w klasopracowniach, a następnie przeczytane i przeanalizowane przez uczniów wraz z wychowawcą
  • w klasach IV- VI SP i I- III Gimnazjum zostały przeprowadzone wybory na „Super Kumpla” w kategorii koleżanka i kolega. Członkowie Samorządu poinstruowali uczniów, iż należy wybierać osoby, które w żaden sposób nie dokuczają innym, nie wyśmiewają, nie przezywają, nie poniżają oraz nie robią z nikogo niemiłych żartów, nie stosują przemocy fizycznej, szanują swoich kolegów i pomagają im.
  • w klasach I-III SP wychowawcy otrzymali zestaw naklejek z logo akcji, którymi nagradzali uczniów wyróżniających się koleżeńskimi postawami.
  • znany wszystkim Czwórkowiczom wielki Miś pilnujący dobrych nastrojów uczniowskich został ubrany w koszulkę z logo akcji

       Akcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród uczniów i nauczycieli. Wszystkie klasy chętnie podjęły wyzwania, dyskutowały na temat sposobów walki z dokuczaniem i dokonały wyboru klasowych Super Kumpli.

     25 maja, na uroczystym spotkaniu oddziałów, dokonano podsumowania działań oraz ogłoszono wyniki klasowych plebiscytów. Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz maskotki, ubrane w koszulki z napisem: Super kumpel 2016!  Wyniki wyborów na Super Kumpla 2016 wyglądają następująco:

SZKOŁA PODSTAWOWA

KL. IV A

Emanuela Chmiel

Adam Sadowski

KL. IV B

Paula Bodio

Sebastian Szwedziński

KL. V A

Aleksandra Pawłowska

Daniel Banaszak

KL. V B

Gabriela Kazimierska

Michał Szymoniak

KL. V C

Zuzanna Kucharczyk

Maciej Pociński

KL. VI A

Nikola Kowalczyk

Filip Karauda

KL. VI B

Olga Jastrzębska

Cyprian Solan

GIMNAZJUM

KL. I A

Alicja Chwała

Bartłomiej Smyk

KL. I B

Kinga Kuczma

Piotr Wojciechowski

KL. II A

Kinga Pintal

Mateusz Bodio

KL. II B

Kamila Mróz

Krystian Sycz

KL. III A

Agnieszka Fidecka

Paweł Chwałek

KL. III B

Elwira Łobodzińska

Mateusz Kuczma

Dla wszystkich uczniów będzie to miła pamiątka ściśle związana ze szkołą i własną klasą, bo wyróżnieni zostali przez swoich kolegów i koleżanki. Sponsorem działań był Urząd Miasta Krasnystaw oraz Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie.

123456789

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone