„Bądź kumplem, nie dokuczaj!” - Super akcja w Czwórce !
środa, 25 maja 2016 20:57

3

W dniach od 16 do 20 maja w Zespole Szkól nr 4 w Krasnymstawie przeprowadzono akcję „Bądź kumplem, nie dokuczaj!” Samorząd Szkolny zaplanował działania wpisujące się w kampanię społeczną uruchomioną przez Cartoon Network oraz szkolny program wychowawczy. Celem akcji było:

• uświadomienie uczniom, jak krzywdzące mogą być niekoleżeńskie zachowania
  • zachęcanie do reagowania na takie zachowania
  • promowanie przyjaznych postaw koleżeńskich

W ramach akcji odbyły się następujące przedsięwzięcia:

• zamówiono plakaty z Kodeksem Kumpla, które otrzymała każda klasa w szkole, plakaty zostały wyeksponowane w klasopracowniach, a następnie przeczytane i przeanalizowane przez uczniów wraz z wychowawcą
  • w klasach IV- VI SP i I- III Gimnazjum zostały przeprowadzone wybory na „Super Kumpla” w kategorii koleżanka i kolega. Członkowie Samorządu poinstruowali uczniów, iż należy wybierać osoby, które w żaden sposób nie dokuczają innym, nie wyśmiewają, nie przezywają, nie poniżają oraz nie robią z nikogo niemiłych żartów, nie stosują przemocy fizycznej, szanują swoich kolegów i pomagają im.
  • w klasach I-III SP wychowawcy otrzymali zestaw naklejek z logo akcji, którymi nagradzali uczniów wyróżniających się koleżeńskimi postawami.
  • znany wszystkim Czwórkowiczom wielki Miś pilnujący dobrych nastrojów uczniowskich został ubrany w koszulkę z logo akcji

Akcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród uczniów i nauczycieli. Wszystkie klasy chętnie podjęły wyzwania, dyskutowały na temat sposobów walki z dokuczaniem i dokonały wyboru klasowych Super Kumpli.

25 maja, na uroczystym spotkaniu oddziałów, dokonano podsumowania działań oraz ogłoszono wyniki klasowych plebiscytów. Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz maskotki, ubrane w koszulki z napisem: Super kumpel 2016!  Wyniki wyborów na Super Kumpla 2016 wyglądają następująco:

KL. IV A

KL. III B

Elwira Łobodzińska

Mateusz Kuczma

Dla wszystkich uczniów będzie to miła pamiątka ściśle związana ze szkołą i własną klasą, bo wyróżnieni zostali przez swoich kolegów i koleżanki. Sponsorem działań był Urząd Miasta Krasnystaw oraz Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie.

123456789