Finał VI Wojewódzkiego Turnieju Chemicznego
wtorek, 16 czerwca 2015 11:01

1      12 czerwca 2015 r. w murach lubelskiego Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej miał miejsce finał VI Wojewódzkiego Turnieju Chemicznego, zorganizowanego pod patronatem Kuratora Oświaty oraz Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Maciej Kowalczyk kl. Ia, Michał Bojarczuk kl. IIa, Aleksandra Zielińska kl. IIIb pod opieką p. Alicji Skiby. Konkurs składał się z 3 części: sprawdzenie wiedzy indywidualnej, test w języku angielskim rozwiązywany drużynowo oraz konkurencja praktyczna - identyfikacja roztworów. Nasi uczniowie uzyskali 80 na 100 możliwych punktów i w rezultacie uplasowali się na VII miejscu (na 14 możliwych), dzięki czemu uzyskali tytuły finalistów konkursu wojewódzkiego. Bardzo optymistycznym akcentem jest to, że do 3 miejsca i tytułu laureata zabrakło jedynie 4 punktów. Warto również dodać, że nasza szkoła startowała w tym konkursie po raz pierwszy, a uzyskany wynik jest dobrą perspektywą na przyszłość.

Finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

02030405060708091101112131415