„Ocalmy naszą przeszłość”
niedziela, 14 czerwca 2015 20:41

06Młodzi historycy z „Czwórki” zdobyli główne nagrody w kategorii szkół gimnazjalnych w X Powiatowym Konkursie Historycznym „Ocalmy naszą przeszłość”.

Konkurs jest organizowany już od wielu lat przez Stowarzyszenie Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej i Miejską Bibliotekę Publiczną przy współpracy z II LO im. C. K. Norwida. Honorowy patronat sprawuje Janusz Szpak - starosta krasnostawski i Hanna Mazurkiewicz - burmistrz Krasnegostawu.

W konkursie udział wzięło ok. 60 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krasnostawskiego. W uroczystości podsumowania i wręczeniu nagród, które odbyło się 9 czerwca 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej uczestniczyli: Henryk Czerniej - wicestarosta krasnostawski, Edward Kawęcki - przewodniczący Rady Miasta, dr hab. Mariusz Korzeniowski z UMCS-u, Małgorzata Antoniak - dyrektor MBP, Urszula Hus - przewodnicząca Rady Seniorów, a także dyrektorzy szkół, nauczyciele historii oraz uczestnicy konkursu.

I nagrodę w kategorii prac indywidualnych w gimnazjum otrzymała Dominika Galińska z klasy IIa (n. prowadzący A. Rybczyńska-Manachiewicz) oraz Aleksandra Kowalczyk z klasy Ia (n. prowadzcy M. Cięciera). W kategorii prac grupowych II nagrodę otrzymali Karol Piwko i Patrycja Żydek  z klasy IIIa - (n. prowadzcy M. Cięciera),  zaś wyróżnienie otrzymała Julia Dąbrowa z klasy IIIc  - (n. prowadzący A. Rybczyńska-Manachiewicz).

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Zarząd Powiatu Krasnostawskiego, Zarząd PZK, a nauczyciele prowadzący podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

0102040609101112151617