VI Lubelski Turniej Chemiczny
czwartek, 21 maja 2015 08:31

Turniej Chemiczny 8      W dniu 18 maja 2015roku drużyna najlepszych chemików z naszej szkoły wzięła udział w etapie okręgowym VI Lubelskiego Turnieju Chemicznego.

Turniej ma na celu:

- rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań chemią,

- motywowanie uczniów do rozwijania uzdolnień, poszerzania wiedzy i umiejętności w zakresie chemii,

- stwarzanie uczniom okazji do sprawdzania własnego poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie chemii,

- doskonalenie umiejętności pracy zespołowej.

Organizatorami turnieju są: Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Wydział Chemii UMCS w Lublinie. Turniej objęty jest patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

Zgodnie z regulaminem turnieju, drużyna składała się z trzech uczniów: Aleksandry Zielińskiej z klasy IIIB, Michała Bojarczuka z klasy IIA i Macieja Kowalczyka z klasy IA.

W etapie okręgowym turnieju, w kategorii klas I Maciej Kowalczyk zajął   I miejsce uzyskując tytuł laureata, natomiast drużyna zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

AS

Turniej Chemiczny 1Turniej Chemiczny 2Turniej Chemiczny 3Turniej Chemiczny 4Turniej Chemiczny 5Turniej Chemiczny 6Turniej Chemiczny 7Turniej Chemiczny 8