„Supermatematycy” są wśród nas, czyli konkurs matematyczno-informatyczny rozstrzygnięty
czwartek, 28 maja 2015 10:49

laur      Dnia 27 V 2015 r. odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs matematyczno - informatyczny "Supermatematyk" dla klas młodszych. Do II etapu konkursu przystąpiło 17 uczniów ze szkół miejskich: SP1, SP4 i SP5, którzy przeszli przez pierwszy etap zmagań konkursowych w swoich szkołach.

Konkurs odbywa się rokrocznie już od 2005 r., a obecna edycja została rozszerzona na etap miejski. Głównym celem konkursu jest doskonalenie rachunku pamięciowego w zakresie czterech podstawowych działań matematycznych: dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia oraz doskonalenie umiejętności sprawnego posługiwania się klawiaturą numeryczną komputera.

„Supermatematyk” odbył się w pracowni komputerowej, na autorskim programie nauczycielki informatyki pani Grażyny Mąki, we współpracy z nauczycielkami nauczania zintegrowanego panią Małgorzatą Wróbel i Marią Liśkiewicz.

W tegorocznej edycji tytuł laureata oraz zaszczytny tytuł SUPERMATEMATYKA otrzymali następujący uczniowie:

Kl. III - etap międzyszkolny

Laureaci z tytułem „Supermatematyk”

1. Jakub Ciepłowski SP1
    2. Adam Sadowski SP4
    3. Tomasz Zieliński SP4

Finaliści:

1. Hubert Krawczyk SP4
    2. Michał Kosmowski SP4
    3. Adrian Knap SP4
    4. Szymon Kowalski SP5

Kl. II – etap szkolny: