Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 
Relacja z Tygodnia Dobrych Uczynków
Wpisany przez Administrator
środa, 08 kwietnia 2015 11:25

Dobre uczynki 03„DZIEŃ ZACZYNA SIĘ NIE WTEDY, GDY OTWORZYSZ OCZY,

ALE WTEDY, KIEDY SPOJRZYSZ NIMI ŻYCZLIWIE

NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA”.

 

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 w Krasnymstawie aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję Tygodnia Dobrych Uczynków, która trwała od 23 do 29 marca 2015 r. Akcja zachęcała wszystkich do promowania dobra w środowisku lokalnym oraz bezinteresownych działań na rzecz innych;stała się inspiracją do zrobienia czegoś pożytecznego i dobrego.

W ramach akcji zbierano plastykowe nakrętki, dla 2- letniego chłopczyka, Piotrusia Żolinasa, który zmaga się z chorobą nowotworową. W Szkole Podstawowej do zbiórki przyłączyły się klasy: IA, ID, IIA, IIB, IIIA, IIIB, IVC, VIA, VIB. KLASA IIIB zbierała również słodycze, maskotki, książki i odzież dla osób potrzebujących. Udział w akcji nawiązywał do zobowiązań klasowych podjętych w ramach zobowiązania papieskiego.

W gimnazjum również zbierano nakrętki; tutaj szczególnie wyróżniły się klasy IA i IB. Klasa I B zbierała słodycze i zabawki dla dzieci z Domu Dziecka. Klasa IA zorganizowała zbiórkę żywności do kuchni dla ubogich – zbierano produkty o długotrwałym terminie ważności takie jak: kasze, przyprawy, ryż, cukier, mąka (uzbierano 80 kg produktów spożywczych).

        Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy i życzymy, by dobre uczynki, życzliwość, wrażliwość na los drugiego człowieka stawały się codziennością.

IG/DB

Dobre uczynki_01Dobre uczynki_02Dobre uczynki_03Dobre uczynki_04Dobre uczynki_05Dobre uczynki_06Dobre uczynki_07Dobre uczynki_08Dobre uczynki_09Dobre uczynki_10

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone