Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 
Życie to najcenniejszy dar, uczymy się je chronić i ratować.
Wpisany przez Administrator
wtorek, 31 marca 2015 08:19

Ratownictwo 05Dzieci często są pierwszymi świadkami wypadku, to one pierwsze pojawiają się na miejscu zdarzenia. Powinny być przygotowane do tego aby w miarę swoich możliwości podjąć czynności udzielania pierwszej pomocy przed przybyciem karetki pogotowia.

 

Dlatego w naszej szkole w klasie II a zorganizowano zajęcia, które miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Wszelkie informacje dotyczące pierwszej pomocy w bardzo ciekawy sposób zaprezentował drugoklasistom zawodowy ratownik medyczny, pan Grzegorz Witkowski. Na początku zajęć dzieci utrwaliły wcześniej znane już numery telefonów alarmowych. Uczyły się m.in, w jaki sposób właściwie wezwać pomoc do poszkodowanego, ocenić jego stan i jak go zabezpieczyć przed przyjazdem karetki. Prowadzący pokazał również jak należy postępować w przypadku zadławienia. Najwięcej emocji wzbudził jednak pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Następnie pod czujnym okiem pana ratownika dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

           Zajęcia z ratownikiem uświadomiły dzieciom, jak ogromne znaczenie ma znajomość podstawowych zasad udzielenia pierwszej pomocy, dlatego też, nasi uczniowie na pewno nie przejdą obojętnie koło osoby potrzebującej ich pomocy.

          Każdy z nas, także Ty, może się nauczyć udzielania pierwszej pomocy. To zaledwie kilka prostych czynności, dzięki którym będziesz mógł uratować komuś zdrowie, a nawet życie!

Dziękujemy panu Grzegorzowi za wyjątkowo interesujące zajęcia!

                                                                                                                              

                                                                                                                                            R.K.

Ratownictwo_001Ratownictwo_002Ratownictwo_003Ratownictwo_004Ratownictwo_005Ratownictwo_006Ratownictwo_007Ratownictwo_008Ratownictwo_009Ratownictwo_01Ratownictwo_010Ratownictwo_011Ratownictwo_012Ratownictwo_013Ratownictwo_02Ratownictwo_03Ratownictwo_04Ratownictwo_05Ratownictwo_06Ratownictwo_07Ratownictwo_08Ratownictwo_09Ratownictwo_10Ratownictwo_11

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone