Wizyta niezwykłych gości
poniedziałek, 30 marca 2015 11:49

Niezwykli przyjaciele 07      W czwartek - 26 marca klasę IIa odwiedzili nietypowi goście – pies Bruno i suczka Dalia wraz ze swoją opiekunką, panią Małgorzatą Jarocką, kynoterapeutką z     "Fundacji Canituus". Bruno i Dalia to przemiłe psy rasy Cavalier King Charles Spaniel. Ich wizyta wzbudziła wśród uczniów wiele emocji.

Każdy chciał je dotknąć i pogłaskać. Dzieci z wielkim zaciekawieniem i podziwem obserwowały zwierzaki. Dowiedziały się jakie zachowania psa świadczą o tym, czy jest zadowolony, czy zły. Poznały sposoby pielęgnacji oraz opieki nad zwierzętami domowymi. Uczyły się jak należy zachowywać się przy spotkaniu z agresywnym psem i jak prawidłowo przyjąć bezpieczną postawę „żółwika”. Mieli okazję zobaczyć pokaz tresury oraz wziąć udział we wspólnych zabawach z psami. Na koniec każde dziecko mogło  pogłaskać i przytulić się do naszych czworonożnych przyjaciół. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele frajdy i niezapomnianych wrażeń. Obcowanie ze zwierzętami obudziło również wiele pozytywnych emocji. Takie zajęcia na długo pozostają w pamięci.

Dziękujemy pani Małgosi Jarockiej i jej podopiecznym za to, że zmieniły ten szkolny dzień w ciekawą przygodę.

R.K.