wtorek, 09 lipca 2013 19:02

2013_Koniec_roku_Szkola_Podstawowa_30      Zakończyliśmy kolejny rok szkolny: 27 czerwca świadectwa otrzymali uczniowie z gimnazjum, a dzień później po „cenzurki” zgłosili się ich młodsi koledzy i koleżanki ze szkoły podstawowej. Jak zawsze, zakończenie roku było okazją, by uroczyście podsumować całoroczną pracę uczniów, ich sukcesy i osiągnięcia. To czas, gdy nagradzamy najlepszych uczniów: prymusów, laureatów olimpiad i konkursów, uczniów pozytywnie wyróżniających się w różnych dziedzinach szkolnej rzeczywistości.

To także czas, gdy dziękujemy ich nauczycielom  i wychowawcom oraz… żegnamy gimnazjalistów z klas III. Na spotkaniach  obecni byli  uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne i zaproszeni goście. W tym roku uroczystość uświetnili swoją obecnością: Burmistrz Krasnegostawu p. Andrzej Jakubiec, z-ca Burmistrza, p. Dariusz Turzyniecki, przewodniczący Rady Miasta p. Edward Kawęcki, przew. Koła ZNP w Krasnymstawie p. Bożena Gawron, radny Rady Miasta p. Zbigniew Banaszkiewicz, przewodniczący Rady Rodziców: p. Bożena Dąbrowska, p. Marcin Łukaszczyk, p. Marek Nowosadzki

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 odbyło się w Zespole Szkoł nr 4 w trzech częściach, osobno dla każdego etapu edukacyjnego.

Pożegnanie klas trzecich gimnazjum  i część artystyczną dla klas gimnazjalnych przygotowali uczniowie klasy III C pod kierunkiem wychowawczyni, p. Anity Iwanickiej - Kulibab. Scenariusz, stworzony w dużej mierze przez samych uczniów, opierał się na podziękowaniu pedagogom  i dyrekcji szkoły oraz dokonaniu krótkiej i zabawnej retrospekcji dziewięciu lat spędzonych w naszej placówce.

więcej zdjęć w naszej galerii

Dim lights

Część artystyczną w klasach najmłodszych przygotowała p. Mariola Stasieczek z klasą IIIa, zaś o oprawę artystyczną uroczystości dla starszych klas szkoły podstawowej zadbali uczniowie z klasy VIb wraz z wychowawcą, p. Joanną Szewczuk. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny, podczas którego złożyli podziękowania zespołowi nauczycielskiemu, wręczyli kwiaty dyrekcji i pedagogom, a na koniec  zaprezentowali żartobliwy alfabet szkolny. Pan Leszek Darmochwał  z zespołem "Jak zawsze" zadbał o stronę muzyczną i wokalną. Następnie na scenę wkroczyli uczniowie klas piątych, którzy pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki i z rozmachem uhonorowali ich nagrodami "za czyny, na które nikt dotąd nie zwrócił uwagi". Doceniono dbałość o ułożenie kształtu grzywki, windowanie szarych komórek na wysokość 180 cm od podłogi, niezliczoną ilość wypowiedzianych słów w najmniej odpowiednich momentach i wiele innych dokonań, za które nikt dotąd ucznia nie docenił.

więcej zdjęć w naszej galerii

Po obejrzeniu części artystycznej, uczniowie rozeszli się do klas, gdzie pożegnali ich wychowawcy, życząc wesołych i udanych wakacji.