Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

„JAK ZAWSZE” Z WIZYTĄ W STĘŻYCY
Wpisany przez Administrator
niedziela, 24 czerwca 2012 08:47

         Dnia 27 maja zespół „Jak zawsze” miał okazję wystąpić w kościele p.w.  Podwyższenia Krzyża Świętego w Stężycy. Kościół wybudowany został w latach 1870 – 1875. Jest to kościół murowany z białego kamienia, jednonawowy. Jest on  bardzo ładny i  kameralny. Obecnym proboszczem parafii jest ks. Adam Bratek.

         Koncert odbył się w trakcie mszy św.,  z okazji 25 rocznicy pobytu Jana Pawła II na  Lubelszczyźnie, pod hasłem „Młodzi wokół papieża”. Na mszy panowała podniosła atmosfera. Wspominany był papież Jan Paweł II oraz jego wizyta na Lubelszczyźnie.  Zespół „ Jak zawsze” prowadzony przez p.  Leszka Darmochwała,  w składzie: Kinga Tubilewicz, Aleksandra Ścibor, Justyna Mrowiec, Małgorzata Mołczan, Karolina Brześcińska, Ilona Roman, Dominika Galińska, Elwira Łobodzińska, Jagoda Małysz, Eliza Maciąg,  Paulina Sobstyl, Renata Kwiecień, Ada Szewczuk,  Agata Tryksza, Martyna Darmochwał, Oliwia Powierża, Izabela Stasiuk, Iga Adamczuk, Sylwia Janeczko, Adrianna Ścibor, Aleksandra Kowalczyk, Karolina Stasieczek,  przyjechał na zaproszenie ks. Adama Bratka. Zespół zaprezentował  pieśni kościelne w różnych aranżacjach. Oczywiście w repertuarze nie zabrakło ulubionej pieśni papieża Jana Pawła II - „Barki”. Na koncercie panowała wspaniała, serdeczna atmosfera zapewniona przez księdza proboszcza. Widzowie byli pod wrażeniem występu i nagrodzili artystów gromkimi brawami.

        Po koncercie ksiądz proboszcz zorganizował uczestnikom mszy jeszcze jedną niespodziankę. Na placu przy kościeleodbył się grill. Po poczęstunku zorganizowane były liczne gry i zabawy. A po grillu wszyscy wracali do domów w bardzo dobrych humorach.

Oprac. Izabela Stasiuk
Jak-Zawsze-na-koncercie-w-Stezycy
 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone