Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

Dzień Otwarty
Wpisany przez Administrator
niedziela, 22 kwietnia 2012 22:47

Dzien-otwarty_49    W sobotę, 21 kwietnia w naszej szkole odbył się kolejny Dzień Otwarty - impreza skierowana dla naszych najmłodszych mieszkańców miasta i przyszłorocznych uczniów. Przedszkolaki z miejskich przedszkoli, wraz z rodzicami mogli „od środka” obejrzeć naszą „Czwórkę”, zapoznać się z układem klasopracowni i korytarzy, poznać starszych kolegów i koleżanki, zobaczyć nauczycieli, ale przede wszystkim mieli możliwość wzięcia udziału w całej gamie atrakcji, jakie szkoła przygotowała specjalnie dla nich.

         W sali gimnastycznej zaproszonych gości,  rodziców i przedszkolaków powitała pani dyrektor, krótko przedstawiła program całej imprezy, ofertę edukacyjną szkoły i zaprosiła do obejrzenia  przedstawienia  pt. Szewczyk Dratewka. Widowisko zostało starannie przygotowane przez uczniów kl  I - III szkoły podstawowej. W spektaklu wystąpili uczniowie klasy III B:

  • Szewczyk Dratewka – Piotr Wojciechowski
  • Czarownica – Martyna Darmochwał,
  • Mrówki: Mateusz Mołczan, Jarosław Chwała, Jakub Grochecki, Eryk Sawa
  • Pszczoły: Jacek Mąka, Mateusz Czwórnóg, Jakub Sobstyl, Patryk Piłat
  • Kaczory: Jakub Repeć, Jakub Śleboda, Kuba Nowak, Adrian Kasprzak
  • Księżniczka - Gabriela Gęborys
  • Panny: Zuzanna Badach, Kinga Kuczma, Karolina Łusiak, Marcelina Madeja, Maja Naklicka, Katarzyna Patyk, Amelia Wiśniewska
  • Rycerze: Kacper Chwaszcz, Bartłomiej Dąbrowski, Bartłomiej Fidecki, Kacper Franc,
  • Narratorzy: Jakub Czerwiński, Filip Worotyński,

Muzyka: pan Leszek Darmochwał 

Układ taneczny: pani Marzena Darmochwał

Stroje i rekwizyty: pani Barbara Chlebuś oraz uczniowie kl. I A, pani Jolanta Wołos oraz uczniowie kl. II B

Dekoracja: pani Maria Liśkiewicz oraz uczniowie kl. III A

Ilustrator: pani Anna Darmochwał

Opiekun grupy: pani Małgorzata Wróbel

          Wyróżnieni w konkursachplastycznych „ZDROWO I SPORTOWO” oraz „WIOSNA WOKÓŁ NAS” najmłodsi widzowie odebrali z rąk Burmistrza Miasta p. Andrzeja Jakubca i v-ce Burmistrza p. Dariusza Turzynieckiego dyplomy i nagrody rzeczowe. Po pokazach artystycznych i ceremonii wręczenia nagród w sali gimnastycznej, pod opieką nauczycieli - przewodników wszyscy ruszyli zwiedzać szkołę. W każdej klasopracowni na gości czekały różne niespodzianki. Dzieci mogły wziąć udział we wspólnym rysowaniu, konkursach językowych, quizach przyrodniczych i pokazach ratownictwa medycznego. Jak zwykle olbrzymim zainteresowaniem cieszyło się mini zoo, w którym starsi uczniowie prezentowali swoje zwierzaki: owady, gady, ptaki i ssaki. Milusińskich można było pogłaskać i przytulić, co skwapliwie wykorzystywali nie tylko najmłodsi goście. Na korytarzu I piętra odwiedzający mogli obejrzeć wystawę prac przygotowaną przez szkolne koło fotograficzne, a w prowizorycznym studio fotograficznym  zobaczyć jak wygląda sesja portretowa. Była też okazja do wypróbowania swoich sił w roli modela. Na łączniku korytarza bloku sprtowego odwiedzający mogli obejrzeć wystawy prac konkursowych przedszkolaków – „Zdrowo i sportowo” oraz wystawę osiągnięć muzycznych Zespołu Wokalnego  „JAK ZAWSZE” prowadzonego przez p. L. Darmochwała. Na parterze czynny był kukiełkowy teatr, a miłośnicy dużych powiększeń mogli obejrzeć ciekawe eksponaty pod mikroskopem.

          Na boisku odbywały się zajęcia i pokazy sportowe, konkurencje sprawnościowe, pokazy gry w siatkówkę, jazdy na rowerze. Dzieci mogły skorzystać z urządzeń na placu zabaw i salki zabaw "Fantazja". Dla wszystkich odwiedzających przygotowano słodki poczęstunek.

             Dzień Otwarty to świetna okazja do zapoznania się ze szkołą, nowym miejscem, w którym za kilka miesięcy najmłodsi goście rozpoczną pierwszą „prawdziwą” naukę.

oprac.i foto P. Galiński

Dzien-otwarty_35Dzien-otwarty_11Dzien-otwarty_01Dzien-otwarty_24Dzien-otwarty_33

Dzien-otwarty_46Dzien-otwarty_29Dzien-otwarty_26Dzien-otwarty_12

Dzien-otwarty_38Dzien-otwarty_23Dzien-otwarty_19Dzien-otwarty_18

Dzien-otwarty_13Dzien-otwarty_25Dzien-otwarty_14Dzien-otwarty_39

Dzien-otwarty_42Dzien-otwarty_47Dzien-otwarty_09Dzien-otwarty_32

Dzien-otwarty_34Dzien-otwarty_17Dzien-otwarty_08Dzien-otwarty_36Dzien-otwarty_37

Dzien-otwarty_41Dzien-otwarty_05Dzien-otwarty_20Dzien-otwarty_44

Dzien-otwarty_03Dzien-otwarty_31Dzien-otwarty_15Dzien-otwarty_48

Dzien-otwarty_45Dzien-otwarty_43Dzien-otwarty_16Dzien-otwarty_22

Dzien-otwarty_28Dzien-otwarty_27Dzien-otwarty_06Dzien-otwarty_07

Dzien-otwarty_40Dzien-otwarty_04Dzien-otwarty_02Dzien-otwarty_10Dzien-otwarty_21

Dzien-otwarty_50Dzien-otwarty_30Dzien-otwarty_51

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone