Logo

dziennik
 
email-icon
 
bip logo
 
biblio
BIBLIOTEKA NA FB
 
 
SRzPU
 
czworeczka
 

Wydarzenia szkolne

24 godziny z fotografią
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 07 listopada 2011 13:59

foto_warsztatW dniach 5-6 listopada członkowie szkolnego koła fotograficznego wzięli udział w warsztatach fotograficznych w Kazimierzu Dolnym. 24-godzinne zajęcia non-stop, na które składały się: plenery fotograficzne (10 plenerów), wykłady i indywidualne konsultacje, prowadzili wykładowcy i słuchacze podyplomowego studium fotografii  działającego przy Kolegium Sztuk Pięknych UMCS.

     snappy  W warsztatach wzięło udział ponad 40 uczestników, fotoamatorów z całego województwa lubelskiego: gimnazjaliści, uczniowie liceów, studenci i absolwenci  różnych uczelni. Wszyscy spotkali się, by razem zgłębiać tajniki fotografii, pochwalić sie własnym warsztatem pracy, nabywać nowe umiejętności, wymieniać się doświadczeniami czy zwyczajnie spojrzeć na fotografię z innej, bardziej artystycznej strony.

     Tematyka plenerów zaproponowana przez organizatorów inspirowała i zachęcała do twórczego i oryginalnego podejścia do zadania. „W poszukiwaniu samego siebie”, „Obiad nieoczywisty”, „Fotografia czy malarstwo”, „O co chodzi” czy „Coś dziwnego, nieoczywistego, zaskakującego” – to tylko niektóre z tematów ćwiczeń, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy warsztatów.

      24 godzinne zajęcia  zaplanowane zostały tak, by maksymalnie wykorzystać czas, siły uczestników i … światło. Były więc plenery dzienne, wieczorne, nocne i poranne. Było studio i fotografia w plenerze. Były niekończące się wycieczki po miejskim Rynku, wspinaczka na Górę Trzech Krzyży o 6 rano, imponujący projekt roboczo nazwany „Kazimierz po nuklearnym wybuchu”,  błyskanie portretowe o 1 w nocy, niekończące się nocne pogaduchy i pobudka o godzinie 5.30 (brrr…). Były zupki chińskie na sucho i pączki w Kawiarni Artystycznej. Była "opowieść Harleya” i spotkanie z profesjonalnym fotografem realizującym zlecenia do dużych  firm. Były spacery nad Wisłą, dobre rady i miażdżąca krytyka prac przez  Maksa Skrzeczkowskiego, były wykłady i rysunki Daniela Mroza i spanie (jakie tam spanie) na karimatach w klasopracowniach.   Słowem działo się dużo, szybko i intensywnie. Najważniejsza jednak była atmosfera artystycznego Kazimierza, namiastka studenckiego życia i cała masa okazji do świetnej zabawy dla wszystkich biorących udział w warsztatach.

     Następne warsztaty na wiosnę, być może w Szczebrzeszynie. Wybieramy się koniecznie!

godzina-13.00_pierwsze-wskazowki-zawodowcagodzina-13.40_Maly_Rynek-szukamy-inspiracjigodzina-13.40_Maly_Rynekgodzina-14.00_sesja-obiadowa-2godzina-14.00_sesja-obiadowa

godzina-15.00_a-oto-jak-zaklada-sie-film-do-FEDagodzina-18.00_na-Rynku-straszy-Oliwiagodzina-24.17_podgladamy-nocne-zycie-na-Rynkugodzina-24.22_glowy-Lenina-znad-pianinanocne-spacery-po-Kaziku

godzina-06.00_RynekCzwarta-nad-ranem-Moze-sen-przyjdzie-Moze-mnie-odwiedziszKazimierz__Doom czyli nocny projekt z udziałem wszystkich uczestników warsztatów  (fot. Daniel Mróz)

godzina-06.00- "Opadły mgły i miasto ze snu się budzi, górą czmycha już noc..."

 
© 2008 - 2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr4 w Krasnymstawie
Wszelkie prawa zastrzeżone